Büyükşehir Yollarda

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi köy yollarındaki stabilize asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri merkeze bağlı Rahmiye Köyü´nde yol genişletme ve ıslah çalışması başlattı. Köy merkezi ve çevresindeki toplam 10 km´lik yolun bakım çalışmalarına geçtiğimiz hafta geçildi. Çalışma çerçevesinde ilk olarak bozuk olan yollar grayderlerle düzeltilip, yer yer stabilize ve mekanik malzeme döküldü. Çalışmanın bitirilmesi ile yol asfalta hazır hale getirilmiş olacak.

KAMPÜS YOLUNA BAKIM
Bu arada Arslanbey Atakent Konutları´nın üniversite kampusuna giden bölümü de ekipler tarafından bakıma alındı. Alt yapı çalışması nedeniyle 4 km´lik yol oldukça bozulmuştu. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Bakım Onarım Şube Müdürlüğü´ne bağlı ekipler söz konusu yolda yama ve yol iyileştirme çalışması gerçekleştiriyor. Yolda ilk olarak temizlik çalışmaları yapıldı. Kemirici aletiyle bozuk olan yerler düzeltildi. Sıcak asfalt dökülerek yaması yapılacak olan yol kısa süre içinde eski haline getirilecek.
Ekipler Kocaeli´nde bozuk yol bırakmama kararında olduklarını belirterek, yaz ayları boyunca bakım onarım ve yama çalışmalarına aralıksız olarak devam edeceklerini kaydetti.