Büyükşehir Konservatuarı´na kayıtlar başladı

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

2005-2006 eğitim öğretim yılında yetenek sınavıyla öğrenci alacak olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı, pazartesi itibariyle kayıtlarına start verdi.

2 EKİM`E KADAR
Leyla Atakan Kültür Merkezi içinde bulunan Konservatuar Müdürlüğü`ne şu ana kadar 60 adet başvuru yapılırken, en yoğun talebin bağlama ve bale branşlarına olduğu kaydedildi.
Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Bale ve Plastik Sanatlar dalında eğitim almak isteyenler için başlayan kayıtlar, 2 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Kayıtların tamamlanmasının ardından 10-11 Eylül tarihleri arasında yetenek sınavları başlayacak.
Bu arada Plastik Sanatlar dalında eğitim almak isteyenlerin ise kayıtlarını, Anıt Park arkasında bulunan Orman İşletme Müdürlüğü Plastik Sanatlar Merkezi`nde yaptırmaları gerekiyor.

BÖLÜMLER VE YAŞ GRUPLARI
Öte yandan Türk Sanat, Türk Halk, Batı Müziği, Ses Eğitimi, Bale, Uygulama Toplulukları ve Plastik Sanatlar bölümlerine sınavla alınacak öğrencilerin yaş grupları şöyle:
Türk Sanat Müziği (Ud, Klasik Kemençe, Kanun, Ney, Tanbur) için 11-29 yaş grubundan
Türk Halk Müziği (Bağlama, Ney, Kaval) için 11-29 yaş grubundan
Batı Müziği (Piano, Klasik Gitar, Keman, Flüt, Bateri, Çello, Bas Gitar, Klarnet, Saksafon) için 11-29 ve 14-29 yaş grubundan
Ses Eğitimi için 17 – 29 yaş grubundan
Bale için 05-09 yaş grubundan
Uygulama Toplulukları (TSM Koro, THM Koro, Tasavvuf Korosu) için 17-40 yaş grubundan
Plastik Sanatlar (Heykel, Seramik, Ebru, Hat, Tezhip, Çini) için 14 yaş üzeri öğrenciler kabul edilecek.