Bilgievi öğrencileri akıl ve zeka oyunları eğitimi alacak

Tarih: 6 Şubat, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde faaliyet gösteren Bilgievi öğrencileri için son derece önemli bir eğitim çalışması gerçekleştirdi. Bilgievindeki öğrencilerine bu dönem Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi vermeye hazırlanan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bunun öncesinde Bilgievi eğitmenlerini eğitime aldı. Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi alacak olan Bilgievi öğrencileri ise bu sayede gelecekteki meslek seçimleri konusunda önemli bir altlık kazanmış olacak.

EĞİTMENLERE AKIL OYUNLARI EĞİTİMİ VERİLDİ
Bilgievi eğitmenlerinin katıldığı Akıl ve Zeka Oyunları Sekapark Otel’de gerçekleştirildi. Eğitimde, Bilgievi eğitmenlerine öğrencilerin bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla eğlenerek öğrenme ilkesine dayanan akıl ve zeka oyunları programı tanıtıldı. Akıl ve zeka oyunlarının temel mantığı ve türlerinin detaylı olarak anlatıldığı eğitimde söz konusu oyunların nasıl oynatılacağı konusunda da bilgi aktarıldı.

ÖĞRENCİNİN YETENEK HARİTASI ÇIKACAK
Akıl ve Zeka Oyunları çocukların görsel ve sayısal zekalarının gelişiminin yanı sıra hangi yönde yetenekleri olduğunun anlaşılması açısından büyük önem taşıyor. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı da bu nedenle Akıl Oyunlarını Bilgievi öğrencileri için programına aldı. Bu dönem Akıl oyunları eğitim alacak olan öğrenciler, ilk etapta ön teste tabi tutulacak.

MESLEK SEÇİMİ KONUSUNDA ÖNEMLİ ALTLIK
Yıl sonuna kadar oynanacak tüm oyunların bilgileri ise Bilgievi eğitmenleri tarafından not edilecek ve böylece öğrencilerin görsel ya da sayısal zeka konusunda önemli bir fikir ortaya çıkacak. Sayısal ve sözel zeka haritası anlamına gelen veriler Bilgievi öğrencilerinin üniversiteye hazırlık aşamasında önemli rol oynayacak. Bilgievi öğrencileri bu sayede gelecekteki meslek seçimleri konusunda da önemli bir altlık kazanmış olacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım