Başkan Karaosmanoğlu Sivaslılar gecesinde coştu

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Vali Erdal Ata`nın da katıldığı yemekte bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, Sivas`ın şampiyonluğunu kutladı.

SİVASSPOR`U KUTLADI
Venüs Restaurant`ta düzenlenen Sivaslılar gecesinde önce Dernek başkanı Zeynel Sarıkaya bir konuşma yaptı. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada, toplumun en büyük eksikliğinin tanışamamak olduğunu söyledi. Sivas`ın dünyaca ünlü bir çok kişi çıkardığını belirten Karaosmanoğlu, “Aşık Veysel ‘gelin tanış olalım` sözleri ile bunu anlatmıştır. Bende bir Sivaslıyım ancak orayı hiç görmedim. Sayın Valimde bir Sivaslı. Nasıl ne şekilde götürürse götürsün, ben Sivas`ı gidip görmek isterim” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, büyük bir başarı göstererek Süper Lige yükselen Sivasspor`u kutladı.

SİVASI GEZDİRMEK BORCUMUZDUR
Başkan Karaosmanoğlu`nun konuşmasını ardından tekrar konuşan Sivaslılar Derneği Başkanı Zeynel Sarıkaya “Sivas`ta söylenen bir söz vardır. Bu ayıp bize yeter. Başkan Karaosmanoğlu`nu en kısa zamanda Sivası gezdirmek borcumuzdur” şeklinde konuştu.

Geceye Vali Erdal Ata, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış katıldı.Geceye katılanlar sançtı Mutafa Özarslan`ın söylediği şarkılarla halay çekerek coşkulu anlar yaşadı. Gecede ayrıca saz ve Aşık Veysel`in tablosu açık artırmada satıldı. 2.000 YTL ile en yüksek fiyatı veren Hüsamettin Akkurt sazı Cumhuriyet savcısı Erdoğan İnem`e hediye etti. Aşık Veysel tablosu ise 3.500 YTL ile Muhammet Kitapçı da kaldı.Öte yandan gecede havai fişek gösterisiyle Sivasspor`un başarısı kulandı.