Avrupa´ya karate dersi

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

2. Uluslararası İstanbul Açık Karate Şampiyonası hafta sonunda yapılan müsabakalarla sona erdi. Şampiyonayı Türk Milli Takımı birinci sırada tamamlarken, bunda Büyükşehirli sporcuların kazandığı 5 madalya önemli rol oynadı.

HALDUN ALAGAŞ´TAN GÜMÜŞ MADALYA
İstanbul Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisleri´nde yapılan şampiyonaya 18 ülkeden 750 sporcu katıldı. Katılımcı ülkelerin milli takım seviyesinde mücadele ettiği turnuvada, Büyükşehir Kağıtsporlu karateciler de ülkemizi temsil etti. Büyükler kategorisinde yapılan müsabakalarda Dünya Şampiyonu sporcumuz Haldun Alagaş ikinci oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

HASAN KURT VE TUBA YENEN´DEN ALTIN MADALYA
07-09 Eylül tarihinde gerçekleşen turnuvanın ikinci gününde maç yapan Büyükşehirli sporculardan Tuba Yenen 51 kiloda, Hasan Kurt ise 55 kiloda birinci olarak ülkemize altın madalya sevinci yaşatan isimler arasına girmeyi başardı. Büyükşehir´in diğer sporcuları Bahar Erşeker 57 kiloda, Abdullah Gürel de 60 kiloda üçüncülük kürsüsüne çıkarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

KARATECİLERİMİZ VURDU, MİLLİ TAKIM 1. OLDU
Bu sonuçların ardından 18 ülke arasında Türkiye birinci olurken, İran ikinci, Fransa üçüncü ve Azarbeycan dördüncü sırayı aldı. Büyükşehir Kağıtsporlu karatecilerin İstanbul´da aldığı başarı milli takım kurmayları tarafından taktirle karşılanırken, Tuba Yenen, Samet Develi, Murat Malak ve Hüsniye Gürel 20 Ekim´de İstanbul´da yapılacak olan Ümit Genç Dünya Karate Şampiyonası´na davet edildi. Büyükşehir´in başarılı sporcuları, 18 Eylül tarihinde Makedonya´da yapılacak olan milli takım kampına katılacak.