Alikahya Hastane Yolu bitti

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Alikahya Karadenizliler Mahallesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi arasında başlatılan yol genişletme çalışması tamamlandı. Çalışma öncesinde son derece dar ve kötü zemine sahip olan bin 500 metre uzunluğundaki yol Büyükşehir ekiplerince adeta yeniden inşa edildi. 5 metre olan yolun genişliği 10 metreye çıkarılırken, yapılan üst yapı ve asfaltlama çalışmaları ile yol pırıl pırıl bir görünüme kavuştu. Ayrıca yolun 700 metrelik bölümündeki trafik akış çizgileri de çizildi. Kalan 800 metrelik kısmın çizgileri de bu hafta içinde tamamlanacak.

3 BİN METREKARE PARKE
Öte yandan 10 metre genişliğinde çift şeritli asfalt yolun her iki yanında bir buçuk metre genişliğinde yürüyüş yolu bulunuyor. Tretuarlar için yaklaşık 3 bin metrekare parkenin döşendiği yoldaki su tahliyesi için 346 metrelik yağmur suyu tahliye hattı inşa edildi. Yoldaki kayma ve çökmenin engellenmesi için de da 700 metrelik korkuluk yapıldı.

Büyükşehir´in gerçekleştirdiği yol genişletme çalışması ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine alternatif bir güzergah yapılmış oldu. Ayrıca Yuvam Akarca Konutları ile Hastane arasında bağlantı yolu da proje kapsamında asfaltlandı.