42 Evler Üstgeçidi yaya trafiğine kapatılıyor

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 İzmit kent geçişini kesintisiz hale getirme çalışmaları devam ederken, yolun bazı bölgelerinde genişletme çalışmaları yapılıyor. Bir ayağı yol genişletme çalışmaları alanında kalan 42 Evler Yaya Üstgeçidi, çalışma tamamlanıncaya kadar pazartesi gününden itibaren 15 gün süreyle yaya ulaşımına kapatılıyor.

8 ŞERİTLİ OLACAK
İzmit merkezinde yıllardan beri trafik çilesi yaşanmasına neden olan D-100 Karayolu´nu kesintisiz hale getirmek için kavşaklarda sürdürülen çalışmalar devam ederken, yol da genişletiliyor. D-100 İzmit kent geçişi içinde yolun genişliği tretuarlarla birlikte 20,5 metreye yükseltiliyor. Genişletme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte D-100 İzmit kent geçişi 8 şeritli yol haline dönüştürülecek.

YENİ AYAK YAPILACAK
Yaya geçidi için yaptırılan ve bir ayağı yol genişletme çalışmaları içinde bulunan 42 Evler Yaya Üstgeçidi, çalışmalar için bir süreliğine kapatılacak. Toplam 15 gün sürecek olan çalışmalarda, yol güzergahında kalan üstgeçit ayağının yerine yeni bir ayak yaptırılacak. Yeni yapılacak olan ayak refüje denk getirilecek. Çalışmalarda 8 kiriş kaldırılıp, yerine yeni 8 kiriş inşa ettirilecek. Köprü çalışmaların süreceği 15 gün süreyle yaya ulaşımına kapalı olacak.

YAYALARA UYARI
Yayaların D-100´den karşıya geçmek için kullandığı üstgeçidin yaya trafiğine kapatılması, 42 Evler Mahallesi´nde oturanların bir süreliğine sıkıntı çekmesine neden olacak. Mahalle halkının bu süre içinde D-100´den veya demiryolundan geçmemeleri gerektiği uyarıları yapıldı. Yaya geçişlerinde vatandaşların Adalet Köprüsü´nü kullanması, aksi taktirde kaza yaşanabileceği belirtildi.