Heykel ışıklı kavşağı iki ay süreyle trafiğe kapanıyor

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kısa bir süre önce yapımına başladığı Hürriyet Caddesini D-100´e bağlayacak olan tüp geçit projesi kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmanın ikinci etabı geride kalırken, başlayan üçüncü etap nedeniyle trafik akışında düzenlemeye gidildi.

ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR
Üçüncü etap çalışmasının başlayacak olması nedeniyle UKOME heykel ışıklı kavşağının 31 Ekim Çarşamba günü araç trafiğine kapatılmasına karar verdi. Yol iki ay süreyle kapalı olacak.

ALTERNATİF GÜZERGAH BELİRLENDİ
UKOME bu süre içinde yolu kullanan araçlar için alternatif güzergahı belirledi. Buna göre, şehir merkezi 1.geçit ve Saray yokuşundan gelen akımın Heykel taksi durağından D-100 karayoluna çıkış verilmesine karar verildi. D-100 Karayoluna çıkan bu araçlardan İstanbul istikametine gideceklerin sağa ve batı istikametine gitmelerine, aynı yerden D-100 Karayoluna çıkan araçların sola dönerek, açılan orta refüjden Körfez istikametinden gelen şeride geçmek suretiyle Ankara istikametine giriş yapmaları da kararlaştırıldı.

IŞIKLAR 20 METRE BATIYA
Bu arada 2 ay sürecek çalışma nedeniyle, D-100 Karayolu üzerindeki mevcut ışıklar 20 metre batı istikametine alınarak yeni bir düzenlemeye gidilecek. Çalışmanın bitiminde Heykel ışıklı kavşağı yeniden eski düzenine dönecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım