En Güzel Okul Bahçesi seçilecek

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ile birlikte “En Güzel Okul Bahçesi” konulu bir yarışma düzenledi. Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışma, geçirdiği trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Gürsoy anısına düzenlenecek.

30 MAYIS´A KADAR KAYITLAR ALINACAK
Yarışmaya tüm ilköğretim okulları katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyen okullar 30 Mayıs Çarşamba gününe kadar TEMA Vakfı Kocaeli Temsilciliği´nin Belsa Plaza 7. blok 1. kat 39 numaradaki bürosuna gelerek kayıt yaptırabilecek. Kayıtlar ayrıca vakfın 323 39 40 nolu telefonu aracılığıyla da alınacak. Yarışma jürisi okulları yaratıcılık, ekonomik kullanım, öğrenci katkısı, bahçenin kullanımı, ekolojik şartlara uygunluğu ve temizlik gibi kriterler ışığında değerlendirecek.

DEĞERLENDİRME GEZİLERİ YAPILACAK
Öte yandan kayıt süresinin tamamlanmasının ardından yarışma jürisi 31 Mayıs-1 Haziran tarihine kadar okullara değerlendirme gezileri düzenleyecek. Söz konusu gezilerin ardından ise okullar çalışmalarına başlayacak. Sonuçlar ise 6 Haziran Çarşamba günü açıklanmış olacak. Yarışmada derece giren okullar, TEMA Vakfı Kocaeli Temsilciliği´nin 7 Haziran Perşembe günü Seka Park´ta düzenleyeceği Çevre Şenliği´nde ödüllerini alacak.

DOĞA İLE YAŞAMAK
Yarışma ile ilgili bilgi veren Kocaeli TEMA Vakfı Temsilcisi Nermin Tol, yarışmanın öğrencilere doğa ile birlikte yaşama konusunda katkı sunacağını söyledi. Bu nedenle ‘En Güzel Okul Bahçesi´ yarışması düzenlediklerini kaydeden Tol, “Öğrencilerimizi doğa ile birlikte yaşamayı öğrenmelerine katkı sunmayı amaçladık. Ayrıca yarışmamızı kısa bir süre önce elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin Gürsoy´un anısına düzenleme kararı aldık” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım