Dünya Özürlüler Günü bugün kutlanıyor

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi bugün kutlanacak olan Dünya Özürlüler Günü nedeniyle geniş kapsamlı bir program hazırladı. Zengin içerikli program sayesinde Özürlüler Günü adeta festival havasında kutlanacak. Hasan Gemici Spor Salonu´ndaki programların yanı sıra İzmit sokaklarında da konserler ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinliklere Kocaeli´nde bulunan tüm özürlü dernekleri katkıda bulunacak.

10.00´DA HALK EVİ ÖNÜNDE
Dünya Özürlüler Günü nedeniyle Kocaeli´ndeki tüm özürlü dernekleri ve ile rehebilitasyon merkezleri üyeleri Halk Evi önünde saat 10.00´dan itibaren toplanmaya başlayacak. Daha sonra kortej halinde Yürüyüş Yolu´nda geleneksel Özürlüler Günü Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Vilayetin önüne ulaşacak olan kortej buradaki Atatürk Anıtı´na çiçek bırakarak saygı duruşunda bulunacak. Buradaki tören Dünya Özürlüler Günü bildirisinin okunmasıyla sona erecek.

ÖZÜRLÜLER ORMANI OLUŞTURULACAK
Öte yandan Dünya Özürlüler Günü nedeniyle Yahya Kaptan´da bulunan Hanımeli Kafe´nin yanındaki alana fidan dikilerek “özürlüler ormanı” oluşturulacak. Daha sonra şölenin yapılacağı Hasan Gemici Spor salonuna geçilecek.

HÜNER COŞKUNER KONSERİ
Burada resim sergisi, uluslar arası başarı gösteren engelli sporcuların plaket töreni ve rehabilitasyon merkezlerinin gösterilerinin yanı sıra ünlü sanatçı Hüner Coşkuner de bir konser verecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım