“Katılımcı Belediyecilik anlayışıyla hizmet ediyoruz”

Tarih: 30 Eylül, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’nin Pelitli ve Balçık köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretlerinde Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin ifade ettiği, “İnsan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder” sözünü hatırlatan Karaosmanoğlu, “Tarih boyunca ruhu olan şehirler inşa etmiş ecdadın torunları olarak bugünde bu şehirlerin bir tanesi olan Kocaeli’den dünyaya istikamet çizen ve medeniyetimizi besleyen insanımızın güzel bir kentte yaşaması için çalışıyoruz. İnsan ve çevre dostu, estetik, katılımcı ve müreffeh bir şehir modeliyle hizmet yolculuğumuza halkımızla birlikte devam ediyoruz” dedi.

“YEREL YÖNETİMLER, DEMOKRASİNİN İLK BASAMAĞIDIR”
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet kadrosuyla Pelitli ile Balçık köylerinde yaşayan vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinleyen Başkan Karaosmanoğlu, gördüğü eksikliklerin tamamlanması içinde gerekli talimatları da verdi. Kültürel, Sosyal, Çevre Dostu ve Hizmet Belediyeciliği anlayışıyla birlikte Katılımcı Belediyeciliği çok önemsediklerini ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Vatandaşlarımızla her fırsatta bir araya geliyoruz. Hasbihal ediyor, varsa taleplerini dinliyor ve gereğinin yapılması için çalışma arkadaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz” şeklinde konuştu. Katılımcı Belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden olan ve köylere gerçekleştirdiği ziyaretlerle demokrasinin nüvesi olan şehir, şehirde yaşayanların katılımıyla yönetilir felsefesini uyguladıklarını da söyleyen Karaosmanoğlu, “Yerel yönetimler, demokrasinin ilk basamağıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizi yönetme anlayışımızdaki katılımcı şehir hedefimize köylerimize her fırsatta gelerek ve halkımızı dinleyerek gösteriyoruz” ifadelerini sarf etti.

“MİLLETİMİZDEN KULAĞIMIZI AYIRMIYORUZ”
AK Parti Belediyeciliğinin milletimizin sesine hem ülke genelinde, hem de yerel yönetimlerde kulak vermek olduğunu özellikle vatandaşlarla olan buluşmasında belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hemşerilerimizin görüşlerinin, isteklerinin ve ihtiyaçlarının kendilerine iletilmesi, yaptıkları ve yapmayı planladıkları ile ilgili olarak halk ve STK’lar ile etkin bir diyalog içinde olduklarını vurgulayarak, “2004 yılından itibaren Kocaeli’de en büyük hedeflerimiz arasında “Huzurlu Şehirler” arasında olmak vardı. Şükürler olsun ki bu hedefimize büyük bir oranda ulaştık. Ancak yakaladığımız bu seviyenin daha yukarılara çıkarmak için çalışıyor ve milletimizden kulağımızı ayırmıyoruz. “Huzurlu Şehir” derken sadece asayiş anlamında değil; sağlıktan eğitime, konuttan sağlıklı ve yeşil bir çevreye, spordan sosyal iletişime kadar geniş bir alanı kastediyoruz. Bu hedef doğrultusunda sağlıklı yaşam için spor alanları ve egzersiz imkânlarını insanımıza sunuyoruz” diye konuştu.

“BU GÜZEL İLGİYE LAYIK OLABİLMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Kentin sorunlarına çözüm üretme, hızlı neticeler alma, projeler üretme, Kocaeli için vizyon oluşturma konusunda hiç kimse, hiçbir siyasi parti, AK parti ile aynı kulvarda yarışamaz diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bugüne kadar her ne yaptıysak, insanımız için yaptık. Bundan sonra da her ne yapacaksak, insanımız için yapacağız. Bizim daha en baştan söylediğimiz şudur: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Bu nedenle kentimizin ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye kararlı şekilde devam edeceğiz, büyük projelerimizi sürdüreceğiz, yeni projelere başlayacağız. Bunun yanında katılımcı, vizyoner ve girişimci belediyecilik anlayışımızı daha da güçlü hale getireceğiz” vurgusu yaptı. Pelitli ve Balçık köylerinde ki vatandaşlarla olan samimi buluşmasında halkın büyük bir ilgisiyle karşılaşan Başkan Karaosmanoğlu, “Bugün yaşadığımız bu güzel ilgiye her daim layık olabilmek için çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere çizdiği büyük hedefe ulaşmak için tüm kadrolarımızla birlikte çalışmaya devam ediyor, etmeye devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

“EN GÜZEL CEVABINI ÇALIŞARAK VE ÜRETEREK GÖSTERMEKTEDİR”
Pelitli ve Balçık köylerinde ki esnafları da ziyaret ederek bereketli işler dileyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunun vatandaşlarımız tarafından çok iyi görüldüğünü belirterek, “Halkımız bunun en güzel cevabını çalışarak ve üreterek göstermektedir. Bizlerde yerel yöneticiler olarak hizmetlerimizi kentin her noktasına ulaştırmak için gayret ediyoruz. Üretime ve yatırıma olan desteklerimizin yanı sıra çocuklarımızla birlikte gençlerimizin hayata iyi hazırlanması için de sorumluluk alıyoruz” sözleriyle açıklamalarını tamamladı.