Karaosmanoğlu’nun gençlerle keyifli sohbeti

Tarih: 7 Şubat, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Gençlerle sohbet eden ve tecrübelerini aktaran Karaosmanoğlu, “Umudumuz sizlersiniz. Geleceğin Türkiye’si sizlerin elindedir. Çok çalışın ve donanımlı yetişin. Sizden tek ricamız bu ülkeye karşı sorumluluğunuzu çok iyi hissetmenizdir” dedi.

“BU CENNET VATANIMIZ İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm ve AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın da katıldığı ziyarette, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç ortaya koydukları projeler hakkında Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi verdi. Mazlumların umudu olan ülkemizin kalkınması için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır gençler olarak sorumluluğumuzun farkındayız diyen Koç, “Bu nedenle çak çalışarak, kendimizi iyi yetiştirerek, ülkemizin ihtiyacı olan yetişmiş ve donanımlı insan kaynağını oluşturmada büyük gayret içindeyiz. En iyi okullarda okuma gayreti, fikir üretme ve sorgulamadaki gelişim bizi dünya ile yarışır hale getirecektir. Bunun farkındayız ve bu cennet vatanımız için çok çalışacağız” ifadelerini sarf etti.

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK BÜYÜK ÇABA SARF EDİYORUZ”
Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, hayata geçirdikleri projeler hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve konuklarına detaylı bir sunum yaptı. Karaosmanoğlu tarafından takdirle karşılanan projelerin Türkiye’deki tüm kentlere yayılması için çalışmaların devam ettiği söyleyen Görüm, “Kent Konseyi olarak yoğun bir şekilde verimli projeler üreterek hayata geçiyoruz” açıklamasını yaptı. Çocuklar ve gençler için her türlü adımı attıklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu’da, “Neslimizin elinden tutmak için Büyükşehir olarak büyük çaba sarf ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle gençliğimize sahip çıkıyoruz. Unutmayalım ki gençliğin elinden kimin tuttuğu çok önemlidir. Bu el zararlı alışkanlıklara götüren kötü bir el de olabilir, ya da iyiliğin temsilcisi bir elde olabilir. Onun için bizlerin tek hedefi kötülüklerden geleceğimizin sahibi neslimizi uzak tutmaktır” şeklinde konuştu.

“GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE YATIRIM YAPMAK DEMEKTİR”
Bağımlılığın her türlüsüyle etkin bir mücadele içerisinde olduklarını da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bunun için eğitim çok önemli bir argümandır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklar başta olmak üzere bağımlılıkla nasıl korunacaklarını iyi anlatmamız gerekmektedir. Bu durumun yanı sıra gençler olarak kendinizi donanımlı yetiştirmeniz de çok önemlidir. Günümüz iletişim çağı olmakla birlikte sizleri iyi yetiştirmek aslında geleceğin Türkiye’sine yatırım yapmak demektir” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik gençlerle yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım