Karaosmanoğlu, “Geleceğin Türkiye'sini inşa ediyoruz”

Tarih: 19 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Artvin Batum Havalileri Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu, Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Kılıç, Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Doğar, KOMESKOM Hal Derneği Başkanı Hüseyin Balkaya, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık ile yönetimlerini ayrı ayrı makamında kabul etti. Sivil Toplum Kuruluşları ile olan buluşmalarını aralıksız sürdüren Karaosmanoğlu ziyaretlerde, “Hepimizin gayesi ülkemizin ve kentimizin kalkınmasıdır. Bunu gerçekleştirirken her birimizin görev ve sorumlulukları var. Ülkemizin sosyal ve ekonomik faaliyetlerini sürdürürken kültürel ve gençlik çalışmalarına daha çok ağırlık vermenizi arzu ediyorum” dedi.

“İTİCİ GÜÇLERDEN BİR TANESİ DE STK’LARIMIZDIR”
Türkiye’nin birlik ve beraberliğine katkı sunan Sivil Toplum Kuruluşlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Her kurumumuz kendine düşen görevi bilmekte ve bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’nin ve Kocaeli’nin yoluna devam etmesi için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. İşte buradaki itici güçlerden bir tanesi de STK’larımızdır. Çok çalışacağız ki gelecek nesillere daha güzel bir ülke bırakalım. STK’lar gençlerimizi ve çocuklarımızı en ideal şekilde eğitmek için çalışma yapmalıdır. Milli ve manevi değerlerin anlatılmasından ekonomik büyüklüğün önemine, ahilik anlayışından vatanseverliğin manasını anlatmada hep birlikte çalışmalıyız. Bizler geleceğin Türkiye'sini ve geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ediyoruz” vurgusu yaptı.

“GELECEĞİN GÜÇLÜ TÜRKİYE’Sİ BU ŞEKİLDE OLUŞACAKTIR”
“Türkiye'nin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, siz fedakâr, cefakâr bu ülke için çalışan esnafımız ve STK’larımızdır” hatırlatması da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’mizdeki kurumlararası uyum ve sivil toplum kuruluşlarının ülke menfaatine ortaya koydukları çabayı çok önemli buluyorum. Geleceğin güçlü Türkiye’si bu şekilde oluşacaktır. Bu amaç uğruna çalışan her bireye ve kuruma milletçe sizlere şükran ve minnet borçluyuz. Onları, gönüllerimizde müstesna bir yer tutmaktayız. Bilhassa kültür ve medeniyetimizde büyük ufuklara yayılması için ortaya konan çabayı da takdirle karşılıyorum. Türkiye'nin 2023 ve 2071 ideallerine, STK’larımızın yüksek katkıları sayesinde ve yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacağına inanıyorum” ifadelerini sarf etti.

“BİRÇOK SORUMLULUĞUMUZ VAR”
Dünya’nın bilgi çağını yaşadığını da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bu çağda milletimizin geleceğini inşa eden sizlere de çok büyük görevler düşüyor. İşlerinizi büyütmekten geleceğimiz olan gençlerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlıklı olarak yetiştirmeye kadar birçok sorumluluğumuz var. Biliyoruz ki, yetiştirdiğiniz nesil ne kadar güçlü ve bilgili olursa; yarınlara dair umutlarımız da o kadar güçlü olacaktır. Bu önemli görevinizde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızda olacağız. Esnafımıza ve STK’larımıza desteğimiz bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmeler karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım