‘’İş dünyasına desteklerimizi, fikirlerimizi ve önerilerimizi sunacağız’’

Tarih: 3 Mayıs, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Seyyar Pazarcılar ve Esnaf Odası Başkanı Ziyaettin Erattın, Gebze TÜRKSİAD Başkanı Nurettin Aslantürk, Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Birliği Başkanı Mars Aydın, MÜSİAD Gebze Şube Serkan Beyaz ve yönetimleriyle buluştu. ‘’Türkiye, Kocaeli ile gelişecek ve büyüyecek’’ diyen Büyükakın, “Bunu esnafımızla ve üretim gerçekleştirmek için çalışan iş dünyamızla gerçekleştireceğiz. Kocaeli bu bakımdan ülkemize en büyük katkıyı sunacak kent olmayı sürdürecek” dedi.

“EKONOMİK PAYDAN HAK ETTİĞİNİ ALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Ekonomi başta olmak üzere Kocaeli’nin gelişmesine dair her konuda esnafla ve iş dünyasıyla istişare edeceklerini ifade eden Başkan Büyükakın, alacakları her kararda ortak aklı temel alacaklarını dile getirdi. Türkiye’de 365 oda ve borsanın varlığını çok kıymetli bulduğunu, Kocaeli’nin bu noktada önemli bir yerde olduğunu söyleyen Başkan Büyükakın, “KOBİ’ler başta olmak üzere istihdama katkı sunan her kurumu çok değerli buluyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımcımızın gerek kentimizde, gerekse uluslararası alanda iş yapabilmesi için sorumluluk alacağız. Desteklerimizi, fikirlerimizi ve önerilerimizi iş dünyasına sunacak, kentimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sunacağız. İş dünyamızın sınırlarımız içinde kalmadan tüm dünyadaki ekonomik paydan hak ettiğini alması için de çalışacağız” ifadelerini sarf etti.

“REEL SEKTÖRÜN TALEPLERİNE GÖRE YENİ ALANLAR AÇACAĞIZ”
Türkiye’nin cari açığın millî gelire oranını düşürerek döviz ihtiyacını azalttığını, asgari ücreti enflasyon oranının çok üzerinde artırarak insanımızı ekonomik dalgalanmalara karşı korumaya çalıştığını da vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Kocaeli’ndeki nitelikli çalışan ihtiyacına cevap verebilmek için KO-MEK kurslarında reel sektörün taleplerine göre yeni alanlar açacağız. İnsanımızın meslek edinmesine ve bu sayede iş bulmasına katkı sağlama amacında olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.