Dadaşlar Karaosmanoğlu’na teşekkür etti

Tarih: 20 Şubat, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından hemşehri derneklerinin kendi kültürlerini anlatması, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine katkı sunması için projelendirilmesini istediği Tanıtım Günlerinin Kocaeliler tarafından ilgi görmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti, makamında ağırladığı Erzurumlulara ifade etti. Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok ve yönetimi, Karaosmanoğlu’na “Erzurum Tanıtım Günleri” için verdiği her türlü destek ve katkı için bir kez daha teşekkür ettiler.

“KİMSENİN BOZMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Rizeliler, Gaziantepliler ve Erzurumluların ardından Trabzonluların da kendini anlatacağı Tanıtım Günleri’nin bir bereket olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Millet olarak en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine kadar tüm vatandaşlarımız bizim öz ve öz kardeşimizdir. Bunu kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimize zarar vermek isteyenleri de Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı, Romanı velhasıl her bir insanımızla gereken cevabı kendilerine vereceğiz. Bu tanıtım günlerinde kardeşlik var. Bu özel günlerde tarihin bize yüklediği sorumluluklar var. Büyükşehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşlarından şunu istiyorum. Toplumun içinde bulunduğu sorunlara karşı duyarlı olmaları, en başta gençler üzerinde çalışma yapmalarıdır” şeklinde konuştu.

DADAŞLAR ERZURUM’U KOCAELİ’DE YAŞADI
1-5 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri vesilesiyle Erzurum’un yöresel ürünlerinin ve kültürünün sergilendiği tanıtım günlerinde kente büyük bir heyecan geldiğini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bütünleşerek ve kardeşliğimizi bir kez daha gösterme şansını bu vesileyle göstermiş olduk. Erzurumlu kardeşlerimizi ve bütün vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Sizlerin hizmetinde olmak bize ayrı bir gurur veriyor” ifadelerini sarf etti. Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok “Başkanım sizlere bir kez daha bizlere verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Biz Erzurum’un kültürünü tanıtmak için sizlerle büyük bir organizasyon gerçekleştirdik. Tanıtım günlerimiz ile kentimizde yaşayan ve il dışından gelen vatandaşlarımızla bir araya geldik. Erzurum’u özlemle arayan kardeşlerimiz Dadaşların diyarı Erzurum’u Kocaeli’de yaşama şansı yakaladı” açıklamasını yaptı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım