‘’Biz zenginliklerimizle Türkiye’yiz’’

Tarih: 27 Eylül, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğinin 2’ncisi Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Biz zenginliklerimizle Türkiye’yiz. Bizlere düşen bu zenginliği yaşatmaktır” dedi.

GENİŞ KATILIM
Uluslararası Fuar Merkezi’nde geçtiğimiz gün ziyarete açılan Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı protokolün yoğun katılımıyla yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla açılışı yapılan tanıtım programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR
Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara; “Bu memlekette yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. İkinci tanıtım günleri etkinliğimizi yapıyoruz. Büyükşehir Belediye başkanımız Tahir Büyükakın’a desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Amacımız sizlere yöresel, kültürel ürünlerimizi ve şehrimizin güzelliklerini tanıtmaktır” dedi.

GÜMÜŞHANE’DEN SELAM
Gümüşhane’den selamlar eşliğinde Kocaeli’ne geldiğini ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Hemşerilerimizle birlikte bu programı gerçekleştiriyoruz. Kurumlarımız şu anda nezih ortamda kültürümüzü sizlere yansıtıyor. Emeği geçen sayın eski bakanımız Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KOCAELİ HUZURUN BAŞKENTİ
Kocaeli’nin bir kültür mozaiği olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Biz zenginliklerimizle Türkiye’yiz. Bizlere düşen bu zenginliği yaşatmaktır. Burada tanıtım günleriyle ilgili sayısız etkinlik gerçekleştirdik. Bu kültürü yazılı hale de getirelim. Benim sizden bir istediğimiz var. Burada yaptığımız etkinliklerin yazılı yayınlarını yapalım. Kocaeli’de 80 vilayetten insan kardeşçe yaşıyor. Kocaeli sanayinin değil, huzurun da başkenti. Buradan Türkiye’ye güzel örnekler sunmak mümkün” ifadelerini kullandı.

ÜST KİMLİK YARATMALIYIZ
Kültürel zenginliğin arttırılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Büyükakın; “Burada üst kimlik yaratmalıyız. Her birimiz farklı farklı yerlerden geldi. Kente aidiyet oluşturarak ekmeğimizi kazandığımız yere değer katmalıyız. Hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Birçok kurum ve kuruluşumuzun bu etkinlik için katkısı oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

KOCAELİ KARDEŞLİĞİN KENTİ
Kocaeli’nin kardeşliğin temellerinin atıldığı bir il olduğunu ifade eden Vali Aksoy; “Kocaeli Türkiye’nin önemli bir sanayi şehri. Kocaeli potansiyeline ülkenin her bölgesinden gelen insanların katkısıyla ulaşmış bir kent. İnsanlar bu kentin kalkınması için çalışıyor. Gümüşhaneliler de ilimizin daha iyi bir noktaya gelmesinde çalışan insanlarımızın başında geliyor. Programın gerçekleştirilmesine emek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından programın açılış kurdelesi kesildi.