Başkan Karaosmanoğlu, “Spor sağlıklı yaşamın en önemli aracıdır”

Tarih: 21 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2011 yılında Kocaeli'nde kurulan ilk ve tek Cimnastik kulübü olan ve İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde hizmet veren Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübünü ziyaret etti. 500 sporcusu ve büyük bir kadro önderliğinde çalışan minik yıldızlarla yakından ilgilenen Karaosmanoğlu, kulübün kurucu Başkanı ve Baş Antrenörü Tolga Havuç’dan çalışmalarla alakalı bilgi aldı. Kocaeli’de uzun süredir spora yönelik yaptıkları hizmetlerin meyvesini toplamaya da başladıklarını ziyaret sonrası yaptığı açıklamada dile getiren Karaosmanoğlu, “Spor sağlıklı yaşamın en önemli aracıdır. Bunu küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza ve gençlerimize kazandıracağımız en önemli alışkanlıktır” dedi.

“EN AZ BİR SPOR BRANŞIYLA TANIŞTIRDIK”
Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Jimnastik Kulübü Kurucu Başkanı ve Baş Antrenörü Tolga Havuç’u ortaya koyulan çalışmalardan dolayı tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu, sporcuların velileriyle de bir araya geldi. Küçük yaşlardan itibaren çocuklarını spora yönlendirdikleri için velilere teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesini sağlayacak yatırımlara imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Ücretsiz Spor Okullarını açtık. Yavrularımızı burada en az bir spor branşıyla tanıştırdık. Kentimizdeki çocuklarımızın ve gençlerimizin aldıkları başarılarıyla göğsümüz kabardı. Ayrıca benim de çok önem verdiğim Evden Okula Haydi Anneler Spora projesini hayata geçirdik. Bu proje ile annelerimiz de sporla tanıştı. Bu proje geleceğimiz için önemlidir” ifadelerini sarf etti.

“70 KADAR TESİSİ KOCAELİ’YE KAZANDIRDIK”
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi’nin de eşlik ettiği ziyarette değerlendirmelerini sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Şehrimizde bir diğer önem verdiğimiz husus da tesisleşmedir. Çünkü altyapımız ne kadar iyi olursa o kadar başarılı sonuçlar alırız. Bu nedenle amatör spora destek veriyoruz. Bu nedenle mümkün olduğunca müsait ve ihtiyaç olan bölgelere spor tesisleri inşa ettik. 70 kadar tesisi Kocaeli’ye kazandırdık. Bunların bir çoğu kompleks şeklinde büyük tesislerdir. Tesisleşmede gösterdiğimiz başarı kentin spor karnesini de olumlu etkiledi. Birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapar hale geldik” açıklamasını yaptı.

“HEM KENTİMİZE HEM DE ÜLKEMİZE BÜYÜK GURUR YAŞATACAKLAR”
Başta tesisleşme olmak üzere birçok önemli spor organizasyonunun kentimizde gerçekleştirmesi Spor Kenti Kocaeli markasına katkı sundu hatırlatması da yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu başarılar bizi yeni projeler üretmeye, spor için daha fazla yatırım yapmaya teşvik ediyor. Sadece 2017 yılında yaptığımız spor yatırımlarına bile bakarsak nasıl bir noktada olduğumuzu daha iyi göstermiş oluruz. Bakın çok değil birkaç ay öncesinde Gölcük Ortaokulu Spor Salonu, Çayırova Hasan Tahsin Ortaokulu Spor Salonu ve Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nu hizmete açtık. Bunun yanı sıra, Dilovası Çerkeşli Yurt Stadı, Karamürsel Lütfü Hınçal Spor Salonu ve Kartepe Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nu tamamladık. Ayrıca, Gebze Olimpik ve Körfez yarı olimpik havuzlarının ardından Karamürsel Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temelini de attık. Sekasem içerisinde kadınlarımız için Kadın Spor Merkezi’mizi faaliyete geçirdik. Şimdi de Gebze’ye bir sporcu merkezi kazandırıyoruz. Bu tesiste genç sporcu arkadaşlarımız yetişecek. Onlar da hem Gebze’mize hem kentimize hem de ülkemize büyük gurur yaşatacaklar” diyerek sözlerini tamamladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım