Başkan Büyükakın, Gölcük’ü karış karış gezdi

Tarih: 23 Temmuz, 2020
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlçeyi karış karış gezen Başkan Büyükakın, ilk olarak İhsaniye Çiftlik Ulu Cami cemaatiyle bir araya geldi. Bölge esnaflarından Sabit Gür’ü iş yerinde ziyaret eden Başkan Büyükakın, saha sonra Türk Metal Sendikası Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener, Gölcük Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu’na da nezaket ziyaretinde bulundu. Değirmendere’deki Yalı Evlerini ziyaret eden, vatandaşlara da güzel bir gün dileğinde bulunan Başkan Büyükakın, daha sonra bölge esnaflarından Muhammed Karabulut ve Fikri Yakupoğlu’nun yanı sıra Halıdere’de kanaat önderlerinde Müfit Büyükbaş ile bir araya geldi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK”
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen’in de yer aldığı birlikteliklerde, esnaflara bereketli günler dileyen Başkan Büyükakın, vatandaşlarla hoş sohbetler gerçekleştirmeyi ihmal etmedi. Birlikteliklerde mahallelerde yeni çıkan taleplere dönük adımlar atacaklarını dile getiren Başkan Büyükakın, kentin gelişimi ve kalkınması için tüm önerilere açık olduklarını ziyaretlerde özellikle vurguladı. Sosyal Belediyecilik açısından çok önemli adımlar attıklarını da dile getiren Başkan Büyükakın, küresel pandemiden yeni normalleşme sürecine kadar sosyal hayatın canlanması için kent genelinde birçok hizmetin ve faaliyetin gerçekleştirildiğini söyledi. COVİT-19 nedeniyle işlerinde en çok etkilenen sektörlere destek olduklarını dile getiren Başkan Büyükakın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle gerçekleştirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve diğer tedbirlerin önemine de değindi.

“181 BİN 280 VATANDAŞA 44 MİLYAR 352 MİLYON TL”
Devlet kurumlarının ülkemiz esnafının ve vatandaşlarının finansman ihtiyaçlarının karşılanması için Avantajlı Tüketici Krediler kapsamında; Konut, Taşıt ve Sosyal Hayatı Destek başlıklarında verilen kredilerin yanı sıra sadece konut kredisi ile ülke genelinde 181 bin 280 vatandaşa 44 milyar 352 milyon TL kullandırıldığı da ziyaretlerde vurgulanan diğer önemli başlıklar arasındaydı. İhracatın, Haziran ayında aylık bazda yüzde 35,13, yıllık bazda ise 15, 77 artmasının önemine vurgu yapan Başkan Büyükakın, Mayıs ayında yüzde 74,5 olan ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 82,6’ya çıkmasının yüksek katma değerli üretime devam etmenin ihracat artışıyla cari dengeyi kalıcı kılmaya büyük destek verdiğini belirtti. Ziyaretlerde ülkemizin ve şehrimizin pandemi sürecinin yeni normalleşme süreciyle birlikte ekonomik canlanmanın yaşanmasının altı çizilen ziyaretlerde, Covid-19 pandemisi tüm dünyada ekonomileri olumsuz etkilerken; uluslararası kurumlar, pandemi süreciyle ülkelerin kamu borç stoğunun, milli gelire oranlarının II. Dünya Savası’ndan bu yana en yüksek seviyelerine çıkacağının tahmin edildiği belirtildi. Türkiye’nin ise ekonomisinin güçlü sac ayaklarından biri olan düşük kamu borç stoğu oranı ile diğer tüm ülkeler sıralamasında dördüncü olmasının büyük bir kazanım olduğu da ifade edildi.

“DUYULAN GÜVEN VE TEVECCÜH İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ”
Türkiye’nin güçlü sivil toplum kuruluşları ile geleceğe daha güçlü bakılacağı da ifade edilen birlikteliklerde, gerçekleştirdiği nazik ziyaretler dolayısıyla Başkan Büyükakın’a teşekkür edildi. Şehri ortak akılla yönetmek ve yenilikçi fikirlerle birlikte kentin gelişimine katkı sunulmasında bu ziyaretlerin önemine çok inandığını dile getiren Başkan Büyükakın, şunları kaydetti: “Her fırsatta vatandaşlarımızla, esnaflarımızla ve STK’larımızın temsilcileriyle buluşmaya, görüşlerini almaya ve şehri yönetmede halkımızın önerilerini yerine getirmeye gayret ediyoruz. Şehrimizin her köşesinde bize duyulan güven ve teveccüh içinde vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gönüllere bir taraftan dokunurken ve orada kalmak için gayret gösterirken diğer bir taraftan da eser üretme çabasındayız. Milletimiz hizmet ve icraat bekler. Bu beklentiye cevap vermenin gururunu yaşıyoruz.”

KENTE YAPILACAK MİLLET BAHÇELERİ
Kocaeli’nde nakış yapar gibi hizmetler yapıldığını da sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Şehrimizde dokuz millet bahçesi yapılacak. Bunlardan bir tanesi de Gölcük ilçemizde yer almaktadır. Daha önceleri de ifade ettiği gibi bu millet bahçeleri bittiği zaman yaklaşık 2 buçuk milyon karelik bir yeşil alanı şehrimize kazandırmış olacağız. Kocaeli’nde yedi millet bahçesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız kalan iki tanesini de Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız” şeklinde konuştu. Gölcük’te yapılacak Millet Bahçesi’nin 18 Ağustos’ta ihale edileceğini ve çalışmalara başlanacağının da vurgulandığı birlikteliklerde, Kocaeli’nin daha yaşanabilir olması için devletin tüm kurumları ve Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun bir tempoda çalıştığı dile getirildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım