Başkan Büyükakın, bayram coşkusunu evlere taşıyacak

Tarih: 14 Nisan, 2020
a a a

Korono virüs salgınından dolayı; evlerinde vakit geçirmek zorunda olan çocukların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarından mahrum kalmamaları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bayram coşkusunu evlere taşıyacak.

EVLERE 100. YIL PASTASI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, çocukların mutluluğuna ortak olacak. Başkan Büyükakın, bu yıl çocukların bayramını kutladığı tebrik kartı ile birlikte çocuklara TBMM’nin 100. yılı olması hasebiyle; kendi hayatlarını tehlikeye atmak pahasına da olsa gece gündüz görev başında olan ve evlerine dahi gitmekten çekinen kahraman sağlık çalışanlarının çocuklarına Kocaeli Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın desteğiyle 100. Yıl Pastası gönderecek.

ÇOCUKLARLA CANLI YAYIN

23 Nisan günü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın canlı yayınla video konferans ile evlerine pasta gönderilen çocuklardan bazılarının da katılımıyla canlı yayında pastayı kesecek. Başkan Büyükakın daha sonra bayram çocuklarına hitaben konuşma yapacak.

FOTOĞRAFLAR PAYLAŞILACAK

Kendisine pasta gelen çocuklar pastayı keserken çekeceği video veya fotoğrafı #EvdeBirBayramHavası ve #Kocaeli etiketleriyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a twitter, facebook ve instagram hesaplarından göndermesi istenecek.

PASTACILARDAN BAŞKAN BÜYÜKAKINA TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan programına destek veren Kocaeli Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yaşar Yılmaz; “Ülkemizin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemdeyiz. Bu salgın nedeniyle 23 Nisan’da Büyükşehir Belediyemizin çocuklar için düzenlediği etkinliğe dahil olduk. İnşallah çocuklarımıza pastalarımızı göndereceğiz. Bize bu projede yer veren ve çocuklarımızı unutmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

Covid-19 Salgınıyla uğraştığımız bu zor günlerde büyük bir özveri ile mücadele eden çocuklarından ve ailelerinden uzaktaki sağlık çalışanlarının farklı bir yaklaşımla onure edilmiş olurken, bütün çocuklara 100. yıl coşkusu farklı bir bakış açısı ile hatırlatılmış olacak.