Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

0262 321 56 35

mustafacevher@kocaeli.bel.tr

Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

a a a

Sismolojik izleme ve Deprem eğitim Merkezi 1-7 mart deprem haftası etkinlikleri Kapsamında plandığı eğitimlere devam etmektedir.

Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereğince 8-9/Mart/2017 tarihlerin de Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü sivil savunmadan sorumlu 141 personelle deprem eğitimi verildi.

Zemin Ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezinde uzman eğitimciler tarafından verilen eğitimde; Kocaeli’nin deprem riski ve depremle ilgili yapılması gerekenler aktarılmaktadır. Eğitim sonrası deprem simülasyon cihazına alınan katılımcılar farklı şiddette depremler yaşayarak deprem anında yapılması gerekenleri uygulamalı olarak görerek deneyim kazandılar.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Merkez şube personelleri ile yapılan program ilerleyen zamanlarda ilçeler bazında devam etmesi planlanmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Milli Eğitim Müdürlüğü, Edok Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlarla yaptığı protokollerle, personelin deprem konusunda bilinçlendirilmesi çalışmaları aralıksız devam etmektedir.