Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

0262 321 56 35

mustafacevher@kocaeli.bel.tr

Estetik Kurulu Kenti değerlendirdi

Tarih: 16 Temmuz, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu, kentte yaşanan görüntü kirliliğine son vermek amacıyla kente yönelik cephe iyileştirme projeleri hazırladı. Bu projelerde ilçe belediyelerince uygulanmasına yönelik bir dizi düzenleme getirdi.

5. TOPLANTI ANTİKKAPI DA

Bu çerçevede ana cadde üzerindeki binaların cepheleri Estetik Kurulunun yakın markajında olacak. Kurul, badanasız, sıvası dökülmüş, balkonlarından çamaşır askısı ya da kablo sarkan ve kent estetiğini bozan yapılara göz açtırmayacak. Bu kapsamda Estetik Kurulu ilçe belediye temsilcileri ile cephe iyileştirme projeleri ile ilgili 5. Toplantısını Antikkapı’da gerçekleştirdi.

PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

Estetik Kurul konu ile ilgili kararlarını ve değerlendirmelerini, Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tülay Esin ve Kurul üyeleri, Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel ve Estetik Kurul İlçe belediye temsilcileri ile birlikte gerçekleştirdiği 5. olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda İlçe belediyeleri bölgelerinde yapılmış olan cephe iyileştirme projelerinde gelinen durumu anlatan sunum ve bilgilendirmeler yaptılar. Bu görsel sunumlar ışığında projeler değerlendirildi.