Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Kandıra sahillerinde gıda denetimi

Tarih: 12 Temmuz, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığı Cebeci ve Kerpe sahil bölgelerinde gıda denetimlerini sıklaştırdı. İşyerleri teknik, hijyenik kriterlerde incelenerek eksiklik belirlenen yerlerde uyarılarda bulunuldu. Uyarılara uymayan işyerlerine cezai işlem uygulanıyor.

ORTAKLAŞA YAPILDI

Yaz ayları ile birlikte adeta akına uğrayan Cebeci ve Kerpe’de, gıda ile ilgili işyerlerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından denetlendi. Denetimler Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü ile Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetim ekiplerince ortaklaşa gerçekleştirildi.

UYARILARDA BULUNDU

Büfe, bakkal, market, kafeterya, lokanta, v.b. işyerlerinde yapılan denetimlerde işyerlerinin genel temizlik, teknik ve hijyenik özellikleri ile gıda maddelerinin son tüketim tarihleri, muhafaza koşulları gibi kriterler konusunda incelemeler yapıldı. İşyerlerinde tespit edilen eksiklikler konusunda uyarılarda bulunularak bu eksiklerin en kısa zamanda tamamlanması istendi.

İHBAR VE ŞİKÂYETLER

Denetim ekipleri yapılan denetimlerin halk sağlığını koruma, esnafı bilinçlendirme, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, mevcut işyeri standartlarının iyileştirilmesi konusunda büyük önem taşıdığını belirtti. Yetkililer, tüketicinin yediğine içtiğine dikkat ederek gördüğü olumsuzlukları da ilgi birimlere Alo Gıda 174 ya da Alo Zabıta 153 ve ya 444 11 41 çözüm masası kanalıyla bildirmeleri konusunda duyarlı davranmalarını istedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım