Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Gıda denetimleri ivme kazanacak

Tarih: 31 Aralık, 2012
a a a
Gıda denetimleri ivme kazanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşmaları için gıda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda kent genelindeki gıda işyerleri ve buralarda satışa sunulan gıda ürünlerine yönelik yapılan denetim çalışmalarının değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi. Toplantıda denetim çalışmalarının işlevselliğinin artırılması için yapılması gereken konularda görüşler ortaya konuldu.

12 İLÇEDEN YETKİLİLER

Sekapark Otel Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Gıda Kontrol Şube Müdürü İsa Solakoğlu, Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat Şube Müdürlüğü, İlçe Belediyelerinin Zabıta ve Ruhsat Müdürlükleri, 12 ilçenin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

KALİTE ARTACAK

Toplantıda 2012 yılında Kocaeli ilinde gerçekleştirilen gıda denetimleri ile ilgili değerlendirme yapıldı. İşyerlerinin ruhsatlandırılması, kayıt, onay belgelerinin alınması sırasında karşılaşılan sorunların giderilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Belediyeler ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün il ve ilçe teşkilatlarının ortaklaşa çalışmalarıyla yürütülen çapraz denetimlerin, denetim sayısını ve kalitesini arttırdığı, bundan sonra 2013 yılında da devam edeceği karara bağlandı.

FARKINDALIK İÇİN

Vatandaşlarda konuyla ilgili farkındalık yaratmak için afiş stantlarının ve bilboardların kullanılmasının faydalı olacağı kanaatine varıldı. Bu toplantıların il ve ilçeler arasındaki koordinasyonu, denetimlerde birlikteliği sağladığı için yeni yılda da düzenli olarak tekrarlanmasına karar verildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım