Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Zabıta ulaşımdaki engelleri kaldırıyor

Tarih: 10 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi park edilmesi yasak olan durak, hastane girişi, işlek caddeler gibi noktalarda duraklayan araçlara 40 kişilik ekiple müdahalede bulunuyor. Özellikle ana arterlerde görev yapan Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler ilk olarak uyardığı araçları daha sonra çekici ile çekiyor. Günde yaklaşık 30 aracın çekildiği şehir merkezinde ulaşımın işlevliği artırılıyor.

ULAŞIMIN DEVAMLILIĞI İÇİN

Büyükşehir Belediyesi şehir içi ulaşımının daha elverişli ve konforlu bir şekilde yürütülmesi için hayata geçirdiği hizmetlere ve uyguladığı denetimlerle devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı şehir içi ana arterlerde park edilmesi yasak olan yerlerde duraklayan ya da park eden araçlara göz açtırmıyor. Zabıta ekipleri yaya, mobil araçlarla sürekli kontrol ettiği noktalarda taşıtların ulaşımı engellemesini önlüyor.

MOBİL VE YAYA EKİPLER GÖREV BAŞINDA

Büyükşehir Zabıtası şehir merkezindeki önemli ulaşım yollarında hem yaya hem de mobil olarak sürekli devriye geziyor. 22 kişiden oluşan yaya ekipler bölgeleri sürekli denetim altında tutuyor. 8 mobil ekip ise devriye halinde dolaşıp uygunsuz park edenlere müdahalede bulunuyor. 2 ekip aracı ise şikâyet ve kontrol ekibi olarak görev yapıyor. Böylece herhangi bir olayda anında ulaşımı aksatanlara işlem uygulanabiliyor.

ÇEKİCİ EKİPLER

Park yasağı bulunan bölgelerde duraklayan araç sahiplerini Büyükşehir Zabıta ekipleri önce uyarıda bulunuyor. Uyarılara aldırmayan sürücülere uyarı makbuzu bırakılıyor. Bu uyarılar da göz ardı edilirse ise çekici vasıtasıyla araçlar çekiliyor. 2’şer kişiden oluşan 5 çekici ekip bu araçları alandan alarak ulaşımın tekrar sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlıyor.

GÜNDE 30 ARACA MÜDAHALE

Ulaşımın aksamasını önleyen çekici hizmeti günde yaklaşık 30 araca uygulanıyor. Çekilen araçlar İzmit ve 42 Evler otoparkına getirilerek vatandaşların ulaşımlarının aksamasının önüne geçiliyor. Şehir içindeki ulaşımın sorunsuz bir şekilde yürümesi için çok önemli olan bu çalışma gece saatlerine kadar sürdürülüyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım