Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Zabıta personeline beceri ve hizmet semineri

Tarih: 5 Nisan, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı personeline Pozitif Yaşam Becerisi ve Mükemmel Hizmet Sunma konulu semineri verildi. Pisikolojik Danışman Sevda Güner tarafından verilen seminere katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Zabıta Personeli’nin görev alanının çok geniş olduğunu” Zabıta’yı ilgilendirmeyen konu yoktur. Bunun için enerjisi bol ve insanlara faydalı olma prensibinde çalışmalıyız” dedi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KATILDI

Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen ve Büyükşehir Zabıta ve Güvenlik personelinin katıldığı seminerin öncesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu belediye personelinin görevlerinin önemine değindi. Tüm personelin tek bir amaç için görev yapmasının gerekliliğine dikkat çeken Karaosmanoğlu” Fen işleri, İtfaiye, Zabıta’nın asıl amacı tektir. Farklı düşünmemeliyiz. Aslında hepsi bir bütünün parçası hepsinin farklı farklı rolleri, görevleri vardır. Ama asıl gaye insana hizmet, faydalı olmaktır” dedi.

ZABITAYI İLGİLENDİRMEYEN KONU YOKTUR

Zabıtayı ilgilendirmeyen konunun olmadığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu” Görev tanımının en güzel ifadesi insani davranıştır. İnsanlara faydalı olmalıyız. Ben bir kamu görevlisiyim, kamunun benden beklediği hizmeti eksiksiz olarak sunmak gerekir. Herkes görevini en güzel şekilde yaparsa, sorunlar ortadan kalkar. Zabıtanın görevi her yerdedir. Vatandaşla birebir ilişkiler kurarak onlara yararlı olmaya çalışmalısınız. Görevin sınırı olmaz. Bu eğitimin hepimizce faydalı olması ümit ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

4 GÜN SÜRECEK

Zabıta Dairesi Başkanı Sadettin Özalay ise toplam 532 personel ile Kocaeli’de hizmet verdiklerini ifade ederek hayata geçirdikleri projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Pozitif Yaşam Becerisi ve Mükemmel Hizmet Sunma konulu seminerler 4 gün süre ile Büyükşehir Zabıta ve Güvenlik personeline verilecek. Anlatımı ile ülke çapında büyük ilgi gören uzman psikolojik danışman Sevda Güner tarafından verilen seminerler 5 Nisan Perşembe Günü sona erecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım