Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir Zabıtası tüketicinin yanında

Tarih: 22 Mart, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tüketici Hakları Zabıta Amirliği, vatandaşların daha bilinçli tüketici olmalarını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Kent genelindeki ilköğretim okullarına verilen eğitimlerde öğrencileri bu konuda bilgilendiren Büyükşehir, belli noktalarda oluşturduğu stantlarda vatandaşlara Bilinçli Tüketici Rehberleri dağıttı.

STANT AÇILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğüne bağlı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği 15-21 Mart arasında kutlanan Tüketici Haftası nedeni ile kentin belli noktalarında stant açtı. Stantlarda vatandaşların haklarını öğrenebileceği Bilinçli Tüketici Rehberleri dağıtan Tüketici Hakları Zabıta Amirliği personeli vatandaşların merak ettiği konuları cevaplandırdı.

SEMİNERLER VERİLİYOR

Ayrıca kent genelindeki ilköğretim okullarına yönelik seminerler düzenleyen Tüketici Hakları Zabıta Amirliği, öğrencilere önemli bilgiler veriyor. Özellikle fiyat etiketleri konusunda hassas davranılmasının gerektiği belirtilen seminerlerde tüketici olarak bilinmesi gerekenler, bilinçli ve doğru alış-veriş yapmaları konusunda bilgilendiriliyor.

450 VATANDAŞA ÇÖZÜM

Öte yandan Tüketici Hakları Zabıta Amirliği vatandaşların tüketici hakları ile ilgili şikayetleri değerlendiriyor. Telefonla gelen şikayetlerde vatandaşları bilgilendiren Zabıta Amirliği, merkeze bizzat gelenlere ise dilekçelerini yazıp gerekli mercilere gönderilmesi sağlanıyor. Bu kapsamda 1 sene içinde yaklaşık 450 vatandaşa cevap veren Amirlik, problemlerin çözülmesini sağladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım