Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Kaçak Hafriyatçılara Uydudan Takip

Tarih: 14 Aralık, 2011
a a a
Kaçak Hafriyatçılara Uydudan Takip

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hafriyat hareketlerini takip etmek için uydudan takip sistemine geçiyor. Kaçak hafriyat dökümünün önüne geçilmesi için hazırlanan takip programı 1 Ocak 2012’den itibaren uygulamaya konulacak. Sistem sayesinde kaçak hafriyat dökmek isteyen ya da farklı illerden aldıkları hafriyatları Kocaeli’nde boşaltmak isteyen şahıs ve firmalara yüklü cezalar kesilecek.

SİSTEME GEÇMEYEN ARAÇLAR HAFRİYAT TAŞIYAMAYACAK

Sistem Kocaeli genelinde 650 firma ve 3 bin 600 araca uygulanacak. 2012 yılına kadar araç takip sistemine geçmeyen şahıs veya firmalara ait hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izin belgeleri de iptal edilecek.

KAÇAK HAFRİYATÇILARA 3 MİLYON 736 BİN TL CEZA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hafriyat ve Denetim Şube Müdürlüğü tarafın yapılan denetimler sonucu 2011 yılında 3 milyon 736 bin TL tutarında ceza kesildi. Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi ve Atık Taşıma ve Kabul Belgesi olmayanlarla depolama sahaları dışında kalan alanlara döküm yapanlara kesilen cezalar kaçak hafriyat dökümünü büyük ölçüde azalttı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım