Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Zabıta’ya “psiko eğitim” semineri

Tarih: 2 Temmuz, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik bilgilendirme eğitimleri sürüyor. Bu kapsamda Kocaeli Zabıtası personeline ‘travma ve travma sonrası stres bozukluğu’ konularında psiko eğitim verildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gruplar halinde gerçekleştirilen eğitimlerde travma sonrası stres bozukluğu ölçeği de uygulandı.

TRAVMANIN TANIMI YAPILDI

Daha önce İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı yıkım ve hafriyat birimleri, Emlak İstimlâk Dairesi Başkanlığı personeline ve Kocaeli İtfaiyesi erlerine verilen eğitimler bu kez Kocaeli Zabıtası’na verildi. İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan kurum psikologu tarafından verilen psiko eğitiminde travmanın tanımı yapılarak, personelin yaşadığı olaylardan hangilerinin travma kapsamına girdiği belirlendi.

TRAVMADA DOĞRU YARDIM ÇOK ÖNEMLİ

Personelin yaşadıkları travmadan sonra kendilerinde meydana gelen olası fiziksel ve psikolojik değişiklikler hakkında bilgiler verilirken bu konuda doğru yardım alınması konusunda yönlendirildi. Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarına yönelik psikososyal destek amaçlı eğitim çalışmalarını önümüzdeki günlerde de sürdürecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım