Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Çevik Kuvvet zabıtayı taşladı!

Tarih: 14 Mayıs, 2011
a a a

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet ekibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta personelini taşladı.

TOPLUMSAL OLAYLARA MÜDAHALE EĞİTİMİ

Çevik Kuvvet tarafından zabıta personeline verilen toplumsal olaylara müdahale eğitimi gerçeğini aratmadı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde yıkım, doğalgaz, elektrik ve su kesimi gibi her türlü olaylarda zabıtanın nasıl hareket etmesi gerektiği öğretildi.

PRATİK EĞİTİM ALDILAR

Seka Fabrika Alanı’nda gerçekleştirilen ve 75 zabıta personelinin katıldığı eğitimlerde kask, kalkan ve biber gazı kullanımına ilişkin bilgiler verildi. Zabıta personeline verilen kalkan eğitiminde Çevik Kuvvet’e bağlı polisler alanda bulunan taşları alarak zabıta personeline attı. Yaklaşık 5 dakika taş yağmuruna maruz kalan zabıta erleri daha önce aldıkları teorik eğitimi pratik olarak uygulama fırsatı buldular.

EĞTİMİ ÇEVİK KUVVET VERDİ

Eğitimler, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Ercan Tarran, Şube Müdürü Yardımcısı Kazım Ejder, Başkomiser Ömer Ünver, Başkomiser Gökhan Bambal, Komiser Yardımcısı Devlet Narlı, Yardımcısı Haydar Sarıkılıçlı, tarafından verildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım