Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Zabıtanın pazar denetimleri sürüyor

Tarih: 21 Ocak, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler pazar yerlerine gerçekleştirdikleri denetimleri sürdürdü.

BU KEZ KARAMÜRSEL’DE DENETİM YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde Başiskele Pazartesi pazarını denetleyen ekipler bu kez Karamürsel’de pazar denetimi yaptı. Kocaeli Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ve Karamürsel Zabıta ekiplerinin ortak çalışması ile yapılan denetimlerde vatandaşlar ve pazar esnafı bilgilendirildi.

ESNAF HEM BİLGİLENDİRİLDİ HEM UYARILDI

Ekipler pazarda satış yapan esnafın sağlık muayeneleri, satışa sunulan ürünlerin üretim izinleri, üretim ve son tüketim tarihleri ile muhafaza koşulları, dökme ürün olarak satışa sunulan ürünlerin dökme ürün etiketleri ve izlenebilirliği sağlanmasıyla ilgili kriterleri pazarcılara aktardı. Pazarda kendi ürününü satmak isteyen üreticilerin üretici belgesi olması gerektiğini hatırlatan ekipler, müstahsil makbuzları, soğutucu dolap temizliği, düzen ve genel temizlik konularında incelemeler yapılarak gerekli konularda esnafı bilgilendirilerek uyardı.

Pazar yeri denetimlerinin önümüzdeki dönemde de süreceği kaydedildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım