Ulaşım Dairesi Başkanlığı

0262 321 68 09

0262 322 15 15

ahmetcelebi@kocaeli.bel.tr

Vatandaşlar yeni hatlardan memnun

Tarih: 22 Ekim, 2015
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent ulaşımına kattığı 200 yeni doğalgazlı otobüsün 60’ı yollara koyuldu. Otobüslerin hizmete girmesiyle şehirde 4 yeni hat oluşturuldu. Körfez-Umuttepe yönündeki bu hatlar vatandaşları memnun ediyor. 195 No’lu Yukarı Hereke-Körfez-İzmit-Umuttepe hattı işe ve KOÜ Araştırma Hastanesi’ne giden vatandaşlar tarafından sıkça kullanılıyor.

‘’BİZİM İÇİN VELİNİMET’’

195 No’lu hattı Yukarı Hereke’den işe gitmek için kullandığını belirten Halil Yazıcı, “Bu hattın hizmete girmesi çok iyi oldu. Bu bizim için velinimet. Yapanlardan vesile olanlardan Allah razı olsun. Daha önce Yukarı Hereke’den işe gitmek için dört vasıta değiştirmek zorunda kalıyordum. Günde 20 TL yol parası veriyordum. Şimdi 4,80 TL’ye Yukarı Hereke’den Umuttepe’ye gidebiliyorum. Hem ucuz, hem kaliteli yolculuk yapıyorum” dedi.

KONFOR VE GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Büyükşehir’in yeni ve modern otobüsleri, yolcular için konfor, güven ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Kütüphaneli araçlar, vatandaşların yolculuk ederken kitap okuyarak, daha iyi vakit geçirmelerini sağlıyor. Kütüphanelerde Büyükşehir’in kültürel yayınlarının yanı sıra sevilen yazar ve şair Kahraman Tazeoğlu’nun kitapları yer alıyor.

YENİ OTOBÜSLERE YENİ HATLAR

Yeni otobüslerden 10 tanesi Körfez ilçede açılan 4 yeni hatta çalışmaya başladı. Körfez; Kirazlıyalı, Çamlıtepe, Aşağı Hereke ve Yukarı Hereke mahallelerinden Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne çalışan hatlar ile sefer saatleri ücret tarifesi ise şöyle:

HİZMET VEREN HATLAR;

1.