Ulaşım Dairesi Başkanlığı

0262 321 68 09

0262 322 15 15

ahmetcelebi@kocaeli.bel.tr

Kütüphaneli otobüslere yolculardan tam not

Tarih: 14 Ekim, 2015
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosuna kattığı 200 otobüsten ilk 60 tanesi belirlenen hatlarda yola çıktı. Doğalgazlı, kütüphaneli ve bisiklet aparatlı otobüsler, vatandaşlardan tam not aldı. Konfor ve güvenliğin üst düzeyde tutulduğu otobüsler, Körfez ilçede açılan 4 yeni hatta da seferlere başladı.

KONFOR VE GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Büyükşehir’in yeni ve modern otobüsleri, yolcular için konfor, güven ve kullanım kolaylığıyla dikkat çekiyor. Araçların tamamında ise kütüphane bulunuyor. Kütüphaneli araçlar, vatandaşların yolculuk ederken kitap okuyarak, daha iyi vakit geçirmelerini amaçlıyor. Kütüphanelerde Büyükşehir’in kültürel yayınlarının yanı sıra sevilen yazar ve şair Kahraman Tazeoğlu’nun kitapları yer alıyor.

YOLCULUKTA KİTAP OKUMA KEYFİ

Sefere konuldukları 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren vatandaşların ilgisini çeken yeni otobüsler, kullanım rahatlığı, konforu ve güvenliğiyle yolculardan tam not aldı. Büyükşehir’in yeni otobüslerine binen vatandaşlar, güvenli ve konforlu bir seyahat yaparken, yolculuk boyunca kitap okumanın da keyfini yaşadı.

YENİ OTOBÜSLERE YENİ HATLAR

Yeni otobüslerden 10 tanesi Körfez ilçede açılan 4 yeni hatta çalışmaya başladı. Körfez ilçenin Kirazlıyalı, Çamlıtepe, Aşağı Hereke ve Yukarı Hereke mahallelerinden Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne çalışan hatlar ile sefer saatleri ücret tarifesi ise şöyle;

HİZMET VERİLECEK HATLAR;

1.