UKOME Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

0262 322 15 15

suleyman.sarac@kocaeli.bel.tr

Tanzanya heyetinden Özak’a toplu taşıma ve ulaşım ziyareti

Tarih: 19 Mart, 2015
a a a
Tanzanya heyetinden Özak'a toplu taşıma ve ulaşım ziyareti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, ilimize toplu taşıma ve ulaşımla ile ilgili projeler konusunda bilgi almak ve incelemeler yapmak amacıyla gelen milletvekili Dr. Hamisi başkanlığındaki Tanzanyalı heyeti makamında ağırladı. Tanzanya Cumhuriyeti’nden parlamenterler ve genel müdürlerden oluşan heyet tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Özak ulaşımla ilgili projeler hakkında misafirlerini bilgilendirdi. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar da hazır bulundu.

TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANMAK İSTİYORUZ

Tanzanya’nın eski başkenti Darüsselam’da trafik probleminin olduğunu belirten yetkililer, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Parlamenter olarak halka hizmet etmekle yükümlüyüz. Ulaşımla ilgili problemlerimizi çözmek için dünyada yapılan uygulamaları yerinde görmek ve bilgi almak için ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu amaçla Kocaeli’ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.

ULAŞIM PROJELERİNİ AKTARDI

‘‘Kentimizi ziyaretinizden dolayı Başkanımız adına size hoş geldiniz diyoruz’’ sözleriyle misafirlerini makamında ağırlayan Başkan Vekili Özak, Kocaeli’nin coğrafi ve demografik yapısıyla ilgili harita üzerinde konuklarına bilgi aktardı. ‘’Yüzölçümü olarak küçük ancak nüfus yoğunluğu olarak ülkemizin İstanbul’dan sonraki ikinci büyük şehri olan Kocaeli ulaşım konusunda coğrafi yapısı sebebiyle karmaşık ve zor bir kenttir’’ diyen Özak, “Merkezi hükümet tarafından yapılmakta olan Körfez Geçiş Projesi, Kocaeli’ni Yalova’ya bağlayacak dünyanın en büyük 4. asma köprüsü olma özelliğini taşıyor” şeklinde konuştu.

TANZANYA DOST VE KARDEŞ BİR ÜLKEDİR

Özak, “Merkezi hükümet tarafından yapılmakta olan Kuzey Marmara Otoyol Projesi, Güney Otobanı Projesi ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi olarak bizim yaptığımız kent içi ulaşım projelerinin hayata geçirilmesiyle kentimizdeki trafik rahatlayacaktır. Ulaşımla ilgili birçok projeyi hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Tanzanya, Afrika’nın uzak bir ülkesi ancak gönül dünyası olarak bize uzak değil. Dost ve kardeş ülke Tanzanya’yı biliyor ve seviyoruz” ifadesini kullandı. Tanzanyalı heyet fotoğraf çekimi ve hediyeleşmenin ardından Başkan Vekili Özak’ı Tanzanya’ya davet ederek makamdan ayrıldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım