UKOME Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

0262 322 15 15

suleyman.sarac@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir Belediyesi 200 adet P plaka satışı için ihale yaptı

Tarih: 23 Aralık, 2014
a a a
Büyükşehir Belediyesi 200 adet P plaka satışı için ihale yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME)’nin P plaka ihalesi Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Muhammen bedeli 74 bin lira olarak belirlen 200 adet P plakanın satışa sunulduğu ihalede en yüksek teklifi 133 bin 920 TL ile Martur firması verirken en düşük teklifi 98 bin 103 TL ile Erkan Yavaş verdi.

461 KİŞİ TEKLİF VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Komisyon Kurulu Başkanlığında 30 kişinin bulunduğu ihale komisyonu 464 dosyanın usule uygunluğunu inceledi. Yapılan ilk incelemelerde 45 dosyada evrak eksikliği tespit edildi. Değerlendirmede 45 kişi ihale dışı kaldı. İhale dosyasında tespit edilen usul hatalarının yanı sıra teklif zarflarında da çeşitli hatalardan dolayı geçersiz teklifler oldu.

KAPALI ZARF USULÜYLE YAPILDI

Kapalı zarf usulüyle yapılan ihalede, 419 adet geçerli teklif katılımcıların huzurunda tek tek okunarak açıklandı. Ana ekranda tekliflerini ve sıralarını gören katılımcılar ihaleyi takip etti. En yüksek teklifi verenden en düşük teklifi verene doğru yapılan sıralamayla 200 adet P plaka en yüksek teklifi veren sahiplerini buldu.

KAZANANLARIN LİSTESİ BELEDİYENİN WEB SAYFASINDA

Hiçbir ticaret faaliyeti olmayan, ehliyet sahibi emeklilerle birlikte, kişiler ve turizm taşımacılık şirketleri ihaleye katıldı. İhale katılım şartları arasında Kocaeli’nde ikamet etme şartı da arandı. İhale komisyonunun yapacağı ihale usulüne uygunluk incelemesi ve değerlendirme sonrasında ihaleyi kazanan 200 kişinin listesi, komisyon raporunun sonuçlanmasıyla resmi açıklama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin web sayfası www.kocaeli.bel.tr adresinden yayınlanacak.

HER KATILIMCI 1 ADET PLAKA ALABİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yoğun talep ve ortaya çıkan ihtiyaç üzerine 2007 yılından bu yana ilk kez 200 P plaka için ihaleye çıktı. Muhammen bedeli 74 bin lira olarak belirlenen plakalar için yapılan ihaleye katılan her katılımcı sadece 1 plaka alabildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım