Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

muratsandalci@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Başkan Büyükakın: Osmangazi Köprüsü’ndeki trafik düğümünü çözüyoruz

Tarih: 22 Mart, 2022
a a a
Başkan Büyükakın: Osmangazi Köprüsü'ndeki trafik düğümünü çözüyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’da trafiğin düğüm noktalarından biri olan Darıca Osmangazi Köprüsü’ne nefes aldıracak bir projeyi bölgeye kazandırıyor. Bu bağlamda Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Darıca Osmangazi Köprüsü’nün yükünü azaltmak için projelendirilen ‘Darıca Osmangazi Köprü İkilemesi ve Bağlantı Yolu Yapım İşini’ yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında teknik personelden bilgi aldı. Başkan Büyükakın, Darıca Osmangazi Köprüsü’ne önemli bir alternatif olacak proje ile bölgede yaşanan trafik düğümünün çözüleceğini kaydetti.

“DAHA GÜVENLİ, DAHA KONFORLU”
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç ve teknik personellerin eşlik ettiği inceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Aşıroğlu Caddesi ile D-100 Karayolu üzerindeki Osmangazi Tüneli kavşağı bağlantı yolu 2x2 yol haline getirilecek. Bu kapsamda Marmaray Osmangazi Tren istasyonu mevkiinde TCDD hattı üzerinden köprü ile geçilmiş olacak. Yapılacak 7 açıklıklı ilave köprü ile D-100 karayolundan Aşıroğlu Caddesi’ne ve bölgede bulunan sanayi alanlarına yapılacak erişimler daha güvenli ve konforlu hale getirilecek” dedi.

“ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”
Proje kapsamında 205.85 m boyunda 7 açıklıklı köprü ile buna bağlı 1.280 metre uzunluğunda bağlantı yollarının yapılacağı bilgisini de alan Başkan Büyükakın, “Bölgeye giriş çıkışları daha güvenli hale getirecek projemizle ilgili startı vermiş bulunuyoruz. 7 açıklıklı köprü ve bunun devamında yapılacak bağlantı yolları ile Darıca Osmangazi Köprüsü’ndeki trafik sorunu önemli ölçüde ortadan kalkacak. Şimdiden bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım