Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

muratsandalci@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

Kahraman şoförlere plaket

Tarih: 12 Aralık, 2018
a a a
Kahraman şoförlere plaket

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin şoförlere yönelik verdiği eğitimler sonuçlarını verdi. SS 5. No’lu Şehiriçi Toplu Taşıma Koparatifi’ne bağlı 3 şoför aldıkları eğitimler ile 3 can kurtardı. Yaptıkları kahramanlıklar ile kamuoyunun takdirini kazanan şoförler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı tarafından plaket ile ödüllendirildi.

3 AYRI KAHRAMANLIK HİKAYESİ
SS 5. Nolu Şehiriçi toplu taşıma kooparatifi şoförlerinden Mustafa Kişili, 121 Nolu hatta çalışırken bir yolcusu araç içerisinde fenalık geçirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin verdiği “Temel İlk Yardım” eğitimlerini hatırlayan şoför Kişili, fenalık geçiren yaşlı kadına müdahale etti. Gerekli ilk yardımı yapan Kişili, aracında yolcular varken güzergâhını değiştirerek yaşlı kadını Derince Eğitim ve Araştırma hastanesi acil servisine götürerek hayatını kurtardı.

HAYATLARINI KURTARDI
Şoför Yakup Sağlam ise annesi ile bekleyen engelli yolcuyu arabasına aldı. Çocuğu kucaklayıp arabasına bindiren şoför Sağlam, güzergâhından çıkarak anne ve hasta olan engelli çocuğunu hastaneye kadar götürdü. Şoför Osman Sönmez ise aracında fenalaşan bir hastayı hastaneye yetiştirdi. Aracında yolcunun fenalaştığını gören Sönmez, hastaya müdahale etti. Kocaeli Devlet Hastanesi durağına gelen şoför Sönmez, fenalaşan yolcuyu kucağına alarak, Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisine taşıdı.

MAKAMINDA AĞIRLADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kahraman şoförlerin başarısını ödüllendirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar, şoförleri makamında ağırlandı. Törene Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar, Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ve SS 5 No’lu Şehiriçi toplu taşıma Kooperatif Başkanı Lokman Aydemir katıldı.

“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”
Kahraman şoförlere teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar; “Şoför kardeşlerimize yaptıkları davranışlardan dolayı teşekkür ediyorum. Diğer şoför kardeşlerimizden de aynı davranışları bekliyoruz. Biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Şoför kardeşlerimizin aldıkları eğitimlerin faydasını görüyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ise “Şoför arkadaşlarımı kutluyorum. Bütün şoför kardeşlerimizin aynı başarıyı göstereceklerine inanıyorum. Burada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Şoförlerimize verdikleri eğitimin ne kadar önemli olduklarını görüyoruz. Şoför kardeşlerimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden aldıkları eğitim ile hayat kurtardılar” dedi. Konuşmaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar, şoförlere plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

“BİR İNSANLIK GÖREVİ”
Kahraman şoförler ise yaptıkları davranışların bir insanlık görevi olduğunu hatırlatarak, görevlerini yaparken karşılaştıkları bu olaylarda ilk yardım hizmetini Büyükşehir Belediyesi sayesinde öğrendiklerini ifade etti. Aldıkları eğitimlerin sayesinde doğru rahatsızlanan vatandaşlara doğru müdahalede bulunduklarını kaydeden kahraman şoförler, Büyükşehir Belediyesi’ne gösterdiği hassasiyet için de teşekkür etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım