Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

muratsandalci@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

Bayram’dan Kongre Merkezi otoparkına inceleme

Tarih: 22 Kasım, 2018
a a a
Bayram'dan Kongre Merkezi otoparkına inceleme

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark’ta hayata geçireceği tam donanımlı kongre merkezi inşası devam ediyor. İrili ufaklı pek çok salonu bünyesinde bulunduracak olan Kongre Merkezi’nde yapımı süren otopark ve çevre yollarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yetkililerden bilgi aldı.

BAYRAM YERİNDE İNCELEDİ
Genel Sekreter Bayram yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak, tamamlandığında Kocaeli’ye yakışacak bir kongre merkezi olacağını kaydetti. Genel Sekreter Bayram, Kongre Merkezi’ndeki otopark çalışmalarının titizlikle sürdüğünü kaydederek ”Otopark çalışmalarımızda yolların sanat yapıları ve doğal gaz hattı altyapı işlemlerimizi tamamladık. Taş duvar imalatlarımızı da tamamlamış durumdayız. Altyapı yağmur suyu hattı ise devam ediyor” dedi.

ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE SÜRÜYOR
Otopark çalışmalarının titizlikle devam ettiğini kaydeden Genel Sekreter İlhan Bayram, ”Kongre Merkezi’ndeki otoparkımıza ilk kat aşaması olan binder asfaltı döküldü. Elektrik alt yapıları ve su kanalları imalatı bitmiş durumda. Kavşak çalışmaları ve Kongre Merkezimizin ulaşımını daha rahatlatacak çevre yollarımızın da yapımı da program dâhilinde sürmektedir” şeklinde açıklamada bulundu.

4 BİN TON ASFALT
Kongre Merkezi’nde yapımı süren otopark 600 araç kapasiteli olacak. Şu ana kadar gerçekleştirilen çalışmalarda 2 bin ton asfalt kullanılırken 4 bin ton da plentmiks tabaka yapıldı.

GENİŞ İÇ HACİM
36 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kongre Merkezi üç bloktan oluşuyor. A ve B bloğun taban alanı 7 bin 500 metrekare, toplam inşaat alanı ise 11 bin 700 metrekare olacak. Büyük kongre salonu bu iki blokta yer alacak. C bloğun ise taban alanı 2 bin 700 metrekare toplam inşaat alanı da 4 bin metrekare olacak.

BİN 300 KİŞİLİK ANA SALON
Projede bin 300 kişilik ana kongre salonu, fuaye ve sergi salonları olacak. Merkezde 4 adet 120 kişilik çok amaçlı salon, 4 adet 40 kişilik salon, 60 kişilik senato salonu ve idari ofisler, 2 adet 460 kişilik nikah salonu, farklı ölçeklerde toplantı odaları atölyeler ve yeme içme birimleri bulunacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım