Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

muratsandalci@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

Özel Halk Otobüslerinde yeni ücretsiz aktarma dönemi

Tarih: 21 Eylül, 2018
a a a
Özel Halk Otobüslerinde  yeni ücretsiz aktarma dönemi

İzmit şehir içi ulaşımında vatandaşlarımızın daha sık seferler ile daha hızlı ulaşımını sağlamaya yönelik olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı’nca özel halk otobüsleri nezdinde ücretsiz aktarmalı uygulama başlıyor. Bu uygulama kapsamında; 111 No’lu Harmantarla- Esentepe- Tavşantepe hattı bölünerek ring hatlara dönüştürüldü. 71 ve 111 No’lu hatlar Halkevi- Leyla Atakan- Cumhuriyet Parkı duraklarında aynı yönde birbirine ücretsiz aktarma verecek hale getirildi. Uygulama 24 Eylül pazartesi gününden itibaren başlayacak.

TRAFİKTEN ETKİLENMEYECEK

71 No’lu Tavşantepe yönüne giden araçlar D-100 trafiğinden etkilenmeyerek seferlerin düzenli işlemesi sağlanacak, böylece vatandaşların bu yöndeki şikayetleri giderilmiş olacak. 111 No’lu Esentepe yönüne giden araçlar İzmit şehir içi trafiğinden etkilenmeyerek seferlerin düzenli işlemesi sağlanacak. Aktarma uygulamasının sağlıklı bir şekilde işletilebilmesi için her yolcunun kendi Kent Kartını kullanması gerekiyor.

88-89 NOLU ARAÇLAR

Yeni düzenlemeye göre 88 No’lu Dünya Bankası yönüne giden araçlar Kuruçeşme D-100 trafiğinden etkilenmeyecek ve seferlerin düzenli işlemesi sağlanacak. Öte yandan 89 No’lu Akpınar TOKİ yönüne giden araçlar İzmit şehir içi trafiğinden etkilenmeyecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım