Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

muratsandalci@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

Otobüs şoförlerine akıllı kart uygulaması

Tarih: 22 Temmuz, 2014
a a a

Kocaeli’de daha kaliteli ulaşım hizmetinin vatandaşa sağlanması için eğitimlerine hiç ara vermeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı, bir yeniliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Bünyesinde bulunan otobüs şoförlerinin her birini eğitimden geçiren ve şoförlere akıllı kartlarını dağıtan Büyükşehir Belediyesi, kentte ulaşımı daha güvenli hale getiriyor.

EĞİTİMLER SONA ERDİ, SERTİFİKALAR DAĞITILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü ve Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü tarafından 2013 yılından bu yana verilen eğitimler kapsamında şoförler teorik ve uygulamalı eğitimler alıyor. Teorik eğitimlerini tamamlayan ulaşım personeli, simülasyon ve otobüs üzerinde uygulamalı eğitimini de alıp, başarılı olduktan sonra sertifika almaya hak kazanıyor. Bu kapsamda sertifika almaya hak kazanan belediye otobüslerinin şoförlerine Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü’nde sertifika töreni düzenlendi. Programa Otobüs İşletmesi Şube Müdürü Övünç Yılmaz ve Kara Ulaşım Şube Müdürü Özgür Dayı da katıldı.

HANGİ ŞÖFÖR KULLANILIYOR GÖRÜLECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü tarafından hizmete geçirilen akıllı kartlar sayesinde otobüslerin hangi şoför tarafından kullanıldığı Toplu Ulaşım Kontrol Merkezi tarafından takip edilebilecek. Uygulamanın başlamasının ardından şoför araca binerken, akıllı kartını Kent Kart cihazına okutacak. Yakın zamanda kullanıma açılacak olan akıllı kartlar ulaşımda daha güvenli seyahat edilmesine imkân sağlayacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım