Taşınmaz Mallar Şube Müdürlüğü

0262 318 19 29

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Taşınmaz Mallar Şube Müdürlüğü

421 bina yıkıldı, hafriyat kaldırılmaya başlandı

Tarih: 9 Şubat, 2022
a a a
421 bina yıkıldı, hafriyat kaldırılmaya başlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce kent tarihinin en önemli kentsel dönüşüm projesi olan Cedit Mahallesinde yıkım işlemlerinde sona yaklaşıldı. %98 anlaşma oranına sahip Kentsel Dönüşüm Projesinde 421 binanın yıkımı gerçekleştirilirken hafriyat kaldırma işlemlerine başlandı.

HAFRİYAT KALDIRILMAYA BAŞLANDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Cedit’te yıkım işlemlerine sona yaklaşıldı. Kentsel dönüşümde uzlaşma oranında Türkiye rekorunun yaşandığı Cedit’te şu ana kadar 421 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Bölgede hafriyat kaldırma işlemleri başladı.

%98 UZLAŞMA
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’nde taraflar arasında uzlaşma oranında bir Türkiye rekoru elde edildi. Vatandaş memnuniyetinin ön planda tutulduğu uzlaşmalarda kısa süre önce başlayan yıkım işlemlerinin de sorunsuz şekilde tamamlanması öngörülüyor. Şu an itibariyle %98 oranındaki anlaşma oranı Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projelerinde ulaşılan en yüksek oran olarak gösteriliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım