Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

0262 318 18 96

0262 318 18 95

volkansenel@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

Rekreasyon alanlarında inceleme yapıldı

Tarih: 16 Ekim, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından yapılan çalışmalar kapsamında hafriyat dökülen alanlarda yapılan rehabilitasyon çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanı Osman Güler ve Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön tarafından denetlendi.

ÇALIŞMALARA TAM NOT

Gebze bölgesinde yer alan Tavşanlı-Polyak ve Tatlıkuyu Vadisi 2 projesi kapsamında rehabilitasyon yapılan alanlarda incelemelerde bulunan Günler, yapılan çalışmalara tam not verdi. Çalışmalar neticesinde dolgu sonrası ağaçlandırılan hafriyat alanları kente farklı bir estetik kazandırırken, vatandaşlar tarafından sosyal amaçlı olarak da kullanılıyor.

HARFİYAT ALANLARI DİNLENME ALANI OLUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalar ile doğal yapısı bozulmuş alanların tespitlerini yaparak, projelendirme ve izin süreçlerinden sonra hafriyat toprakları ile bu alanları dolduruyor. Daha sonra yaptığı çalışmalar ile vatandaşların günlük streslerini atacağı rekreasyon alanlarına dönüştürüyor. Temiz yaşanılabilir bir çevre ve gelecek için hafriyat denetim çalışmaları etkin ve verimli bir biçimde yapılıyor.