Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

0262 318 18 96

0262 318 18 95

volkansenel@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

Bahar Konseri büyüledi

Tarih: 10 Mayıs, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından ilk kez düzenlenen Bahar Konseri, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nin salonunda gerçekleştirildi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı personeli ve aileleri ile davetli konukların katıldığı konserde, Şef Emre Efe yönetimindeki İzmit Oda Orkestrası tarafından 9 eser seslendirildi.

MENGÜÇ TEŞEKKÜR ETTİ

Konser sonunda İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Gökmen Mengüç, Orkestra Şefi Emre Efe'yi kutlayarak çiçek ve teşekkür plaketi verdi. Gökmen Mengüç, konuşmasında İzmit Oda Orkestrasını yakın zamanda Senfoni Orkestrası olarak dinlemek istediğini de belirtti. Konserde yer alan solistlere de Şube Müdürleri tarafından çiçekleri verildi ve teşekkür edildi.

İZMİT ODA ORKESTRASI

2011 yılında Emre Efe şefliğinde kurulan İzmit Oda Orkestrası, Kocaeli Üniversitesi Devlet konservatuarı ile Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları ve öğrencileri, Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri ile kentimizdeki müzik öğretmenlerinden oluşuyor. Orkestra, kentimizde ve kent dışında birçok başarılı konser verdi, klasik müziği dinleyicisiyle buluşturdu.