Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

0262 318 18 96

0262 318 18 95

volkansenel@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

İshakçılar İlköğretim Okulu’nda deprem eğitimi

Tarih: 24 Ocak, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, olası bir depreme karşı yılardır sürdürdüğü okullardaki deprem eğitimi programlarına devam ediyor. Bu kapsam da bu yıl da Kocaeli’de bulunan ilköğretim okullarında “Deprem Eğitim Seminerleri” verilmeye devam ediliyor.

UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü, deprem bilincini kent geneline yaymak için çalışmalarını sürdürüyor. Derince köylerinden İshakçılar’da ilköğretim öğrencilerine deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında neler yapmaları gerektiği, aile ve okul afet planı, deprem çantası konularında uygulamalı olarak bilgiler verildi.

ÖĞRENCİLERİN SORULARINA CEVAP

Eğitim sonunda öğrencilerin sorularına eğitimi veren Jeofizik Mühendisi Saliha Aydın ve Jeoloji Mühendisi Musa Zengince cevap verdi. Eğitimin sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Deprem Tedbirleri ve Teknik Bilgiler Kitapçığı” ücretsiz olarak armağan edildi.

TÜM OKULLAR GEZİLİYOR

‘Deprem bilinci hayat kurtarır’ sloganından hareket eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eğitimlerine önümüzdeki günlerde de devam edecek.