Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

0262 318 18 96

0262 318 18 95

volkansenel@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

Başkan Karaosmanoğlu’ndan 10 Kasım mesajı

Tarih: 9 Kasım, 2010
a a a

Atatürk’ün vefatının 72’nci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hemşehrilerine ve bütün Türk Milleti’ne baş sağlığı diledi. Başkan Karaosmanoğlu mesajında, “Nasıl ki insanların kederli günleri varsa, milletlerin de kederli günleri vardır. 10 Kasım, Türk milleti olarak bizleri topyekûn hüzne boğan günlerden birisidir.

NE KADAR ŞÜKRAN DUYSAK AZ

Onun vefatı, milletimizi derinden sarsmıştır. Onun eşsiz dehası sayesinde işgal altından kurtularak bugün hür ve bağımsız yaşadığımız cumhuriyetimize kavuştuk. Millet olarak kendisine ne kadar şükran duysak azdır” dedi. Başkan Karaosmanoğlu mesajında, Atatürk’ün ‘milletimizi çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine çıkartma’ kararlılığını hayata geçirmek için kurduğu ülkede, bugün bütün bir millet olarak huzur içinde yaşıyoruz şeklinde konuştu.

DAHA İLERİ GÖTÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Atatürk’ün, ‘Beni görmek demek, behemehâl yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir’ sözünü hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ülkemizin dirliği ve düzenliği için ne gerekiyorsa yapıyor ve bu cennet vatanı daha ileri ve daha mamur bir ülke haline getirmemiz için canla başla çalışıyoruz diyerek sözlerine devam etti. Başkan Karaosmanoğlu sözlerini, “Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının yıldönümünde, rahmet ve minnetle anıyoruz” diyerek tamamladı.