Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü

0262 318 27 00

0262 318 27 08

burakotyam@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’de işçiye bayram öncesi ödeme

Tarih: 23 Temmuz, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçi personelin maaşları 25 Temmuz Cuma günü hesaplarına yatırılıyor. 1 Ağustos 2014 tarihinde ödenmesi gereken işçi personel maaşlarının Ramazan Bayramı nedeniyle 25 Temmuz’da verilmesi kararı alındı.

6 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Bu kapsamda Büyükşehir bünyesindeki bin 241 işçi personele 3 milyon 407 bin 954 TL ödeme yapılacak. Büyükşehir’in iştiraklerinden İSU’da çalışan 900 işçi personele de yaklaşık 2,5 milyon TL ödeme yapılması planlanıyor. İSU’daki işçilerin maaşları da 25 Temmuz Cuma günü ödenecek. Ayrıca memur personele sözleşmeleri gereği almaları gereken Ramazan Bayramı ikramiyesi 15 Temmuz’da maaşlarıyla birlikte ödendi.

İŞTİRAKLERDE DE MAAŞLAR ÖDENECEK

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Belde A.Ş., Kent Konut, İZAYDAŞ, Antikkapı A.Ş. ve Altınnal A.Ş. çalışanlarına da Ramazan Bayramı öncesinde maaşlarının ödeneceği bilgisi verildi. Böylece Büyükşehir ve İSU ile birlikte iştiraklerde çalışan personele de bayram öncesinde ödeme yapılacak.

BAŞKAN BAYRAMI KUTLADI

‘’Çalışanımızın alın teri bizim için kutsaldır’’ diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, personelin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı’nı kutladı. ‘’İşçinin, çalışanın hakkını alın teri kurumadan vermek bizim için kutsaldır’’ ifadesini kullanan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İşçi personelimizin maaşlarını Ramazan bayramı öncesinde verme kararı aldık. Büyükşehir çalışanlarımıza ve Kocaeli halkımıza hayırlı bayramlar diliyorum’’ şeklinde konuştu.