Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

0262 331 36 84

0262 331 38 00

ebubekirardic@kocaeli.bel.tr

Cemil Meriç öğrencileri mutfakta da çok başarılı

Tarih: 9 Ocak, 2022
a a a
Cemil Meriç öğrencileri mutfakta da çok başarılı

18. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından Avrasya Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 52 ülkenin ve 151 jürinin katılım sağladığı yarışma, dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleştirildi. Özel öğrenciler festivalde hünerlerini sergileyip sertifikalarını aldılar.

3 AYLIK HAZIRLANMA SÜRECİ
Bu yıl düzenlenen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde çeşitli dallarda yemek yarışmaları düzenlendi. Öğrencilerimiz yarışma programına “Özel Yetenekli Bireyler Yarışması” (SP4) kategorisinde katılmış olup aynı gruptaki 50 öğrenciyle yarışma heyecanını deneyimledi. Yarışmaya Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmeni Emel Ulukut'un öncülüğünde 3 ay oyunca hazırlanan ekip de katıldı.

YARIŞMAYA KATILDILAR
Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi eğitmenlerinden Emel Ulukut ve öğrencilerimiz Betül Önder ve Şevval Altıparmak bireysel olarak okulumuzu temsil etti. Öğrencilerimiz yarışmada tatlı olarak “Tartolet Tabağı” ve ana yemek olarak “Pancar Soslu İç Pilav” ile yarışma jürisini etkilemiş ve sertifika almaya hak kazandı.

TAKDİR TOPLADILAR
Öğrenciler yarışmada her biri dünyaca ünlü şeflere kendilerini göstererek tüm katılımcıların takdirlerini topladı ve katıldıkları dalda dereceye girerek TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu) Bayram Özrek tarafından 2 özel eğitim yarışması sertifikası kazandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım