Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Yatalak hastalara otomatik hasta karyolası

Tarih: 5 Haziran, 2020
a a a
Yatalak hastalara otomatik hasta karyolası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hasta vatandaşların dertlerine derman olmaya devam ediyor. Evinde yatalak olarak yaşayan hasta vatandaşların daha rahat hareket edebilmesi için elektrikli karyola yatağına ihtiyaç duyabiliyor. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda şartları sağlayan vatandaşlara ücretsiz olarak hata yatağı hizmeti sunuyor. Vatandaşların büyük memnuniyet duyduğu hizmet için yeni bir elektronik ihale gerçekleştirildi.

YATAK HASTALAR RAHAT EDİYOR
Evlerinde yatağa bağımlı, solunum sıkıntı çeken, ortapne pozisyonunda ve diğer nedenlerden dolayı elektrikli hasta karyolasına ihtiyacı olan vatandaşlar bulunuyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yatalak hasta olan ve belirten şartları taşıyan vatandaşlara hayatlarını kolaylaştırmak için elektrikli karyola hizmeti sunuyor. Elektrikli hasta karyolanın yanı sıra hasta yatağı da veriliyor. Bu kapsamda hizmetin ilk başladığı tarih olan 2017 Ekim ayından itibaren toplamda hasta vatandaşlara 3 bin 169 elektrikli hasta karyolası verildi. 2019 yılında bu rakam bin 566 şeklinde gerçekleşti.

300 ELEKTRİKLİ HASTA KARYOLASI İÇİN İHALE YAPILDI
Yıllardır elektrikli hasta karyolası ve hasta yatağı hizmetini, yatalak hasta vatandaşlarına ücretsiz sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetin devam edebilmesi için ihale gerçekleştirdi. Elektronik ortamda yapılan ihaleye bir firma teklif sundu. 300 adet elektrikli hasta karyolası ve bin 200 adet hasta yatağı için yapılan elektronik ihaleye Elitgrup Medikal Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi firması 684 bin 300 TL tutarında teklif verdi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım