Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunun

Tarih: 3 Mart, 2012
a a a
Sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunun

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yönetici personeline sağlıklı ve dengeli beslenme ile ilgili seminer verdi. Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz tarafından verilen seminerde sağlıklı beslenme ile ilgili çarpıcı bilgiler sunuldu.

KRONİK HASTALIKLARA NEDEN

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen seminerde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz dengeli ve sağlıklı beslenme ile ilgili bilgiler verdi. Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve şeflerin katıldığı seminerde beslenmenin önemine değinen Dr. Poyraz, yanlış beslenmenin şeker, diyabet, hipertansiyon hatta kanser gibi hastalıklara sebep olabileceğinin altını çizdi.

BESLENME TEDAVİ EDER

Daire Başkanı Dr. Poyraz günümüzde sıklıkla görünen hastalıkların tedavisinin çok zor olabileceğine dikkat çekerek dengeli ve sağlıklı beslenmenin ise tek başına koruyucu ve tedavi edici etkisinin olduğuna değindi. Protein, karbonhidrat ve yağların vücudun ihtiyaçlarını karşılayacak miktarlarda alınmasının beslenme için çok önemli bir faktör olduğunu katılımcılara aktaran Dr. Poyraz, bu sayede hastalıklara kalkan konulmuş olunacağını belirtti.

KİŞİYE GÖRE BESLENME

Her bireyin farklı metabolizma ve yapıya sahip olduğuna değinen Dr. Poyraz, kişilerin bu doğrultuda beslenmesinin daha doğru olacağına dikkat çekti. Dr. Poyraz, kişinin özelliklerine göre besinlerini almasına dikkat etmesi gerektiğini ifade ederek bu sayede doğru beslenmenin sağlanacağını ifade etti. Dr. Poyraz, en doğru beslenmenin üç öğün beslenme olduğunu belirterek, kişilerin özelliklerine göre alacakları besinleri bu beslenme zamanlarında almalarının doğru olduğunu açıkladı.

SIK SIK HASTA OLMAYA SON

Sağlıklı ve dengeli beslenen bireylerin her yönden pozitif bir görünüme sahip olduğunu açıklayan Dr. Poyraz, bu şekilde kişinin hayatta daha başarılı olacağını söyledi. Dr. Poyraz sağlıklı ve dengeli beslenen kişilerin çalışmaya istekli kişiliğe, normal zihinsel gelişmeye açık, sık sık hasta olmayan bir yapıya sahip olduklarını kaydederek, beslenmesine dikkat etmeyen kişilerin ise tam tersi özeliklere sahip olacağına değindi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım