Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Cengiz Topel’de engelli iletişimi eğitimi

Tarih: 25 Şubat, 2012
a a a
Cengiz Topel'de engelli iletişimi eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cengiz Topel Havaalanı personeline engellilerle iletişim konusunda eğitim verdi. Havaalanına gelen engelli vatandaşlara nasıl davranılması gerektiği anlatılan eğitimde, personele her engel grubuna göre detaylı olarak uygulanması gereken davranışlar hakkında bilgi verildi.

CENGİZ TOPEL PERSONELİNE

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü engelliler ile ilgili hayata geçirdiği hizmetlerini sürdürüyor. Engellilerin birçok konuda ihtiyaçlarını karşılayarak kentin önemli bir sorununu karşılayan Büyükşehir, engellilere yönelik eğitim çalışmalarını da ihmal etmiyor. Bu kapsamda Cengiz Topel Havaalanı yönetiminin talebi üzerine havaalanı personeline engellilere nasıl davranılması konusunda iletişim eğitimi verdi.

HAVAALANINDA GERÇEKLEŞTİ

‘Engelsiz Ulaşılabilirlik’ kapsamında verilen eğitimler Cengiz Topel Havaalanı’nda gerçekleşti. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü uzman personeli tarafından verilen eğitimde engellilerin havaalanına girişinden ve çıkışına kadar nasıl davranılması gerektiği anlatıldı. Eğitimlere Havaalanı personelinin ilgisi büyük olurken, sık sık merak edilen konularda sorular soruldu.

NASIL İLETİŞİM KURULMALI

Eğitimde engellilerle iletişim kurarken ön yargıdan arınılmış olunması gerektiği vurgulanırken hangi davranış türünün belirlenmesinin ve engelli kişinin refakatçisi ile değil kendisi ile iletişim kurulmasının önemine değinildi. Engelli vatandaşlara tedirgin ve endişe edici duygularla davranılmaması gerektiği belirtilen eğitimde, engelli bireye mekânın ayrıntıları ile tanıtılmasının da yararlı olunacağı anlatıldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım