Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Sokak hayvanlarını soğuklarda Yem Patiler doyuruyor

Tarih: 20 Şubat, 2012
a a a
Sokak hayvanlarını soğuklarda Yem Patiler doyuruyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, sokak hayvanlarının gıda ve su ihtiyacını karşılamak için hayata geçirdiği Yem Patiler soğuk havalarda olumsuz vakaların yaşanmamasını sağladı. 12 ilçede bulunan otomatik yem istasyonları ağır kış şartlarında yaşayan hayvanların aç kalmasını önledi.

AÇ KALMIYORLAR

Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının aç kalmasını önlemek ve çevreye zarar vermemesini sağlamak amacı ile 12 ilçede kurduğu otomatik mama istasyonları kentin önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Yem Pati adı verilen mama makineleri kış aylarında sokak hayvanlarının bulmakta zorlandığı gıda ihtiyaçlarını da karşılıyor. Böylece son yıllardaki en soğuk kış mevsiminde hayvanların zahmetsizce Yem Pati’lerden aldığı kuru mamalar ile hayatta kalmaları sağlanıyor.

HER AN MAMALAR HAZIR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yem Patiler hayvanların sıklıkla yaşadığı yerlerde bulunuyor. Özel olarak tasarlanan bu makineler ile yem ve su ihtiyaçları karşılanan hayvanların ayrıca vatandaşları rahatsız etmeden refah içinde yaşamlarını sürdürmeleri sağlanmaya çalışılıyor. Daha önce bir örneği bulunmayan Yem Pati makineleri ağırlık ve ışık sensorları sayesinde hayvanların sürekli olarak mama ve su ile buluşmalarını sağlıyor. Güneş panelleri sayesinde de enerji harcamadan çevre ile dost enerji kullanımına örnek teşkil ediyor.

SENSÖRLÜ VE OTOMATİK KİLİTLİ

Mama istasyonlarının paslanmaz, yosunlanmaz ve ısıyı da stabil tutabiliyor. Sensörler ve güneş enerji sistemi ile otomatik ve doğa dostu özellik taşıyan makinelerde otomatik kilit sistemi bulunuyor. Termosifon özellikli ve izalasyonlu makinede, kuru mamanın dışarıdan azaldığını gösteren bir gösterge bulunuyor. Böylece hem gönüllülerin hem de ilçe belediyesi görevlilerinin alana gelip makinede ne kadar mama kaldığını görüp haber verebilmesi sağlanıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım